Bedurvul a kánikula: jövő kedden, szerdán és csütörtökön 42 fok várható
HírekFokozódik a hőség a jövő héten: a HungaroMet előrejelzése szerint kedden, szerdán és csütörtökön 42 fokos lesz a meleg.
Méga mostaninál is melegebb időjárás várható jövő héten a HungaroMet előrejelzése szerint. Holnap 36és 40 fok között alakul a legmagasabb hőmérdéklet, kedden, szerdán és csütörtökön azonban 42 fokig kúszhat fel a hőmérő higanyszála. Szombatra minimális enyhülés várható: ekkor "csak" 30-36 fokos maximumhőmérsékletet jósol a HungaroMet.
A hőmérséklet hajnalban általában 18, 25 fok között alakul, az éjszakák is melegek maradnak.
Az UV sugárzás az ország északi felében erős, a déli felében - riasztási szintnek megfelelő - nagyon erős lesz.
A Balaton jelenleg Siófoknál 26, a Velencei-tó Agárdnál 28.5 fokos. A Tisza-tónál az élő Tisza vizének hőmérséklete most 26.5 fok.
A hőség továbbra is megterheli a szervezetet. Fontos odafigyelni az elveszített folyadék és az izzadással távozó sók pótlására - írja a HungaroMet. Mivel a hőmérséklet az éjszakai órákban is magas, ezért nyugtalanul aludhatunk, nem tudjuk kipihenni magunkat, a szervezet egyre jobban elfárad. Javasolt a szervezet terhelését átmenetileg megszüntetni: akár 1-2 óra eltöltése klimatizált helyen is sokat segíthet. Mindezek mellett nagyon erős UV-sugárzás ellen is védekezzünk lehetőleg világos, természetes anyagú ruházat, széles karimájú kalap, napszemüveg viselésével, valamint megfelelő faktorszámú naptej használatával.
