Romlott a befektetői hangulat az euróövezetben
HírekFölerősödött a befektetők borúlátása az euróövezetben novemberben októberhez képest, míg a szakértők ennek az ellenkezőjére számítottak - áll a Sentix GmbH gazdaságkutató intézet hétfői jelentésében.
A Sentix euróövezeti befektetői hangulatot tükröző konjunktúraindexe (Sentix Economic Index) mínusz 7,4 pontra gyengült novemberben az októberi mínusz 5,4 pontról.
Elemzők enyhülő borúlátásra, javuló mutatóra, mínusz 3,9 pontra számítottak novemberre. A felmérésbe bevont több mint 1100 szakmai és magánbefektető szerint mind a jelenlegi helyzet megítélése, mind a várakozások romlottak.
A jelenlegi helyzet indexe novemberben mínusz 17,5 pontra süllyedt az októberi mínusz 16 pontról, míg a következő hat hónapra vonatkozó várakozások mutatója 5,8 pontról 3,3 pontra csökkent. Németországban is borúlátóbbak a befektetők, a hangulatindex mínusz 20,4 pontra esett novemberben az októberi mínusz 17,9 pontról elsősorban annak a hatására, hogy a várakozási mutató az októberi 2,8 pontról mínusz 0,5 pontra változott novemberben.
