Reneszánszát éli a vonatozás, több mit félmillióan vettek nemzetközi jegyet
UtazásA nemzetközi utasok közel kétharmada már online veszi meg a jegyét - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán.
Hegyi Zsolt tájékoztatása szerint az év első hét hónapjában több mint 780 ezren vásároltak a MÁV-nál nemzetközi menetjegyet, és 64,8 százalékuk digitális csatornát választott: a jegy.mav.hu-t, illetve a MÁV vagy a MÁVPlusz alkalmazást.
Az utasok egyszerűen, gyorsan, sorban állás nélkül szeretnék intézni az utazásukat - értékelt, hozzátéve: a társaságnak is erre kell továbbmennie, és fontos lépés volt, hogy júniusban a nemzetközi jegyvásárlást is "beköltöztették" a MÁVPlusz alkalmazásba.
A vezérigazgató szerint a nemzetközi vonatozás reneszánszát éli, és ezt a számok is mutatják: a START Europa ajánlatot, amellyel ma már 16 ország érhető el, az idei első hét hónapban már 550 ezren választották, 28 ezerrel többen, mint egy évvel korábban.
