Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Hárommilliárdhoz közelít az 5G előfizetések száma

Hírek2 órájaMTI

Az 5G-előfizetések száma továbbra is rohamosan növekszik, és várhatóan 2025 végére eléri a 2,9 milliárdot, ami az összes mobil-előfizetés egyharmada körül alakul - olvasható az Ericson honlapján.

Az év végén a legmagasabb, 79 százalékos 5G-előfizetési arányt várhatóan Észak-Amerikában mérik majd. Ezt követi Északkelet-Ázsia 61 százalékkal, továbbá 55-55 százalékkal Nyugat-Európa és az Öböl Menti Együttműködési Tanács (GCC) országai. Az 5G mobil-előfizetők száma 400 millióval, 2,9 milliárdra nő 2025 végére. Ugyanakkor a távolabbi előrejelzések szerint 2031 végén már 6,4 milliárdot mutat majd ugyanez a statisztika, az összes mobil-előfizetések száma pedig 9,5 milliárd körül alakulhat.
Jelenleg világszerte körülbelül 360 szolgáltató kínál 5G-szolgáltatásokat. Az Ericsson várakozásai szerint az 5G 2027-re, kilenc évvel a bevezetése után, megelőzi a 4G-t, és domináns globális kommunikációs szabvánnyá válik. Az Ericsson a 6G kereskedelmi bevezetését 2029-re várja. Az Ericsson szerint várhatóan az Egyesült Államokban, Kínában, Japánban, a GCC-országokban és Dél-Koreában - ahol az 5G-szolgáltatások bevezetése viszonylag korán megtörtént más országokhoz képest - vezetik be az elsők között a 6G kereskedelmi szolgáltatásokat is.