Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Új, környezetbarát autókölcsönző márka indul a magyar piacon

Hírek5 órájaNövekedés.hu

Tovább bővülnek a Petrányi Csoport szolgáltatásai a Liszt Ferenc repülőtéren: a Green Motion mellett megjelent a U-Save autókölcsönző márka is Kettős új igazolást jelentett be a Petrányi Csoport és a Green Motion Hungary Zrt.

Dévai Gábor, a szakmában jól ismert mobilitási szakember társtulajdonosként csatlakozott 2025 januárjától a Green Motion Hungary-hez, a két vállalat pedig közösen elindítja márciusban a U-Save autókölcsönző márkát Magyarországon, ezzel is bővítve a hazai mobilitási piac kínálatát.

Az új partnerség egyesíti a több mint 50 éves múltra visszatekintő, megbízható és hiteles Petrányi Csoport tapasztalatát, a fenntartható mobilitásra törekvő Green Motion környezettudatos szemléletét, valamint Dévai Gábor 22 éves iparági szakértelmét. Mindezt tetézi, hogy az új társtulajdonos mellett több más hazai mobilitási szakértő is csatlakozott a csapathoz a sikeres növekedés és szektor számára létkérdésnek is tekinthető innováció biztosítása érdekében. Ezek a szinergiák lehetővé teszik, hogy a Green Motion és a U-Save márkák együttesen, de eltérő célcsoportokat megszólítva, minden eddiginél szélesebb körű és magasabb színvonalú szolgáltatásokat nyújtsanak a magyar piacon.

Céljuk, hogy a két márka minél ismertebbé váljon Magyarországon a céges és egyéni, hazai és külföldi bérlők körében.

Egyre nagyobb igény tapasztalható a vállalatok részéről a fenntartható flottaszolgáltatásokra, így a téma szakértőjeként és elkötelezett híveként a Green Motion Hungary továbbra is kiemelt figyelmet fordít a környezetbarát flottakezelésre és az innovatív, digitális megoldásokra.

Petrányi Zoltán és Dévai Gábor

Különösen fontos ez egy olyan piacon, mint a magyar, ahol a céges flották járművei az idő 40 százalékában kihasználatlanok, sok felsővezető pedig a szükségesnél nagyobb, drágább autót tart fenn.Éppen ezért a Green Motion továbbra is erősen jelen lesz a vállalati szektorban, testreszabott, költséghatékony és fenntartható mobilitási és flexibilis megoldásokkal.

A vállalat alacsony károsanyag-kibocsátású, elsősorban hibrid autókból álló flottát kínál, és papírmentes, digitális ügyintézéssel járul hozzá a környezeti terhelés csökkentéséhez.

Az Amerikában jól ismert és az amerikai utazók által keresett U-Save márka bevezetése a megbízható, hatékony autókölcsönzési lehetőségeket kereső ügyfelek számára kínál alternatívát. A U-Save a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a terminálon belül lesz elérhető, de már tervezik a digitális megoldásokat is felvonultató belvárosi irodát is.

Magas színvonalú szolgáltatást kínálunk, amely erősíti és kiegészíti a Petrányi Csoport több mint 50 éves értékeit

– nyilatkozta Petrányi Zoltán, a Petrányi Csoport tulajdonosa.

Az autóhasználati szokások folyamatosan változnak, és hiszek benne, hogy a turizmus növekedése, valamint a mobilitási ökoszisztéma átalakulása új lehetőségeket teremt számunkra.

Dévai Gábor, aki korábban a Sixt rent a car Magyarország ügyvezető igazgatójaként szerzett jelentős tapasztalatot, és 2023-ban elnyerte az Év Autókölcsönzője díjat, hangsúlyozta:

„Célom, hogy a mobilitási szolgáltatások piacán olyan minőséget nyújtsunk ügyfeleinknek, mint egy ötcsillagos butikhotel – ahol az élmény és a kiváló kiszolgálás miatt öröm visszatérni. Az ügyfélélmény kiemelt prioritás számunkra.”

Richard Lowden, a Green Motion vezérigazgatója és alapítója, valamint a U-Save elnöke hozzátette:

Nagy örömünkre szolgál, hogy a patinás Petrányi Csoporttal és Dévai Gáborral partnerségben elhozhatjuk a U-Save-et Magyarországra.

A U-Save és a Green Motion együttes jelenléte biztosítja, hogy az utazók összes igényét ki tudjuk elégíteni, legyen szó prémium, fenntarthatósági szempontokról vagy megbízható, költséghatékony megoldásokról."

A Petrányi Csoport, a Green Motion Hungary és a U-Save közös célja, hogy a magyar mobilitási piac meghatározó szereplőivé váljanak, ennek érdekében folyamatosan fejlesztik ügyfélközpontú, fenntartható és innovatív szolgáltatásaikat mind az üzleti partnereik, mind a magánszemélyek számára.