Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Ha utazik, nézze meg ezt a térképet: két szomszédos országban is sok az új fertőzött

Életmód2021. szept. 30.Sz.A.

Nagyon sok új fertőzöttet azonosítottak az utóbbi két hétben Szlovéniában, Romániában, Bulgáriában, valamint a balti államokban - derül ki az Európai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ legfrissebb adataiból.

Az utóbbi két hét legfrissebb koronavírus adatait ismertette az Európai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ (ECDC).

A térképen a 100 ezer főre jutó új koronavírus-esetek számát mutatják:


Az EU-ban a legalacsonyabb átoltottság Bulgáriában és Romániában van, a legmagasabb pedig Máltán és Portugáliában.

Magyarország Lengyelország és Szerbia között helyezkedik el a rangsorban az Our WorldIn Data 100 főre jutó beadott oltások száma szerint.

A magyar lakosság többsége, 5 millió 885 ezer fő már kapott oltást, a 12-19 éves korosztály 45 százaléka, a 20-59 éves korosztály 64 százaléka, a 60 év felettiek 84 százaléka már oltott - a koronavirus.gov.hu adatai szerint.

Temesváron kijárási tilalom

A fertőzöttségi ráta rohamos emelkedése miatt éjszakai kijárási tilalmat vezettek be a be nem oltott személyeknek Temesváron - jelentette csütörtökön az Agerpres hírügynökség.

A Temes megyei katasztrófavédelmi bizottság határozata szerint péntektől 18 órakor zárnak az üzletek a városban. Este húsz óra és hajnali öt óra között csak azoknak szabad kimenniük az utcára, akik be vannak oltva, vagy akiknek nyomós okuk van erre. Utóbbi okot munkahelyi igazolással vagy írott nyilatkozattal kell bizonyítani.
 
Temesvár az első romániai nagyváros, ahol a járvány negyedik hullámában a fertőzöttségi ráta meghaladta a 7,5-öt, és be kellett vezetni a jogszabályok által előírt korlátozásokat.

Szlovénia

A valamivel több mint kétmillió lakosú országban eddig 1 124 330-an kaptak védőoltást, közülük 999 031-en már a második adagot is. Ez az oltásra jogosult lakosság 53, illetve 47 százaléka.
Az alkotmánybíróság csütörtökön átmenetileg felfüggesztette azt a kormányrendeletet, amely szerint október 1-jétől Szlovéniában csak oltási és gyógyultsági igazolással dolgozhattak volna az állami hivatalok munkatársai- írja az MTI.