Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

A magyar kémelhárítás titkaitól is lerántja a leplet a most megjelent szakmatörténeti mű - Ráadásul ingyen letölthető

Hírek2024. máj. 1.Növekedés.hu

„A történelem az élet tanítómestere, s jó lenne, ha minél többet tanulnánk belőle” – mondta „A magyar kémelhárítás a II. világháború idején” című könyv bemutatóján a szerző, dr. Kovács Tamás. A Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (KNBSZ) kiadásában megjelent tudományos munka hiánypótló műve a hírszerzés és kémelhárítás szakmatörténetének, ám ennél jóval több: olvasmányos, izgalmas betekintés XX. századi történelmünk egyik drámai korszakába - írja a Honvédelem.hu

…a katonai szervek szerepe és így súlya is megerősödött 1939 után… A keleti fronton értelemszerűen a honvédség feladata volt, hogy az általa megszállt területeken biztosítsa a (köz)rend fenntartását is 

– írja Kovács Tamás könyve bevezetőjében, megjegyezve, hogy a Vörös Hadsereg ellen, a frontvonalon zajló harcok mellett a honvédségnek biztosítania kellett az utánpótlásvonalakat, gazdaságilag kiaknáznia a megszállt területeket, illetve fellépnie a partizánok ellen, s mindez nem tudott volna működni hatékony hírszerző és elhárító munka nélkül. A korszak imént vázolt frontvonalas, illetve – mindenekelőtt – „otthoni” titkosszolgálati tevékenységét regénybe illő részletekkel ismerteti művében a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) docense.
Az elsősorban nemzetbiztonsági szakember számára készült mű azonban túllépve eredeti célján a történészek, illetve a XX. századi történelmünk iránt érdeklődők számára szintén hasznos és izgalmas olvasmány.

A második világháború magyar szempontból kulcsfontosságú eseményeiről (például a sikertelen kiugrási kísérletről) olyan háttérinformációkkal szolgál, melyek ismeretében sokkal jobban (újra)értelmezhetőek a nyolcvan évvel ezelőtti történések. 

Az érdeklődők számára a könyv elektronikus formában letölthető a KNBSZ honlapjáról.