Ezek a világ legjobb egyetemei
HírekA legjobb egyetemeken a kutatás-fejlesztés dominál, és a hallgatók saját vállalkozásokat hoznak létre, hogy a gyakorlatban tanulják meg a kockázat-vállalást, piacépítést. A Financial Times által közzétett rangsor élén a legmagasabb színvonalú MBA (Master of Business Administration) képzést nyújtó egyetemek szerepelnek. Eszébe jutott már, hogy szívesen tanulna a következő Jeff Bezos mellett az iskolapadban? Vagy esetleg, hogy saját vállalkozást indítson, ahol gyakorlatban is megtanulja a piacépítést? Ha nemzetközi távlatokban is gondolkodik, a Stanford Egyetem lesz az önnek megfelelő választás, ugyanis a Financial Times top tízes listája alapján az amerikai egyetem gazdasági szakán olyan tudást sajátíthat el egy jövendő vállalkozó, amivel bárhol megállja a helyét a szakmában. A gazdaságtudományi szak már régóta a munkáltatók kedvence, a hallgatók jolly jokere, hisz nem csupán egy jó alapot ad, de segít a hálózatépítésben is. A Financial Times által közölt lista élén a legmagasabb színvonalú MBA (Master of Business Administration) képzést nyújtó egyetemek szerepelnek:
- Stanford Graduate School of Business (Egyesült Államok)
- Babson College (Egyesült Államok)
- Dartmouth's Tuck School of Business (Egyesült Államok)
- Lancaster University Management School (Egyesült Királyság)
- City University (Egyesült Királyság)
- WHU Beisheim (Németország)
- International Institute for Management Development (Svájc)
- University of Oxford (Egyesült Királyság)
- Harvard Business School (Egyesült Államok)
- University of Cambridge (Egyesült Királyság)
A legjobb üzleti iskolákban a gazdaságtudományi szakon a legelső helyen áll a vezetés képességének tanítása, az elszántság és a képzelőerő növelése, hogy megfelelően felkészítsék az üzleti életre a jövendő vezetőket.
Az Egyesült Államokban (50 százalék) és az Egyesült Királyságban (40 százalék) található intézmények dominálnak a listán,
ennek a két országnak az egyetemei közül választanak főként azok, akik az üzleti életben szeretnének elhelyezkedni. A két legnépszerűbbet Németország (5 százalék) és Svájc (5 százalék) követi, csekély százalékkal. A felmérés azt is megvizsgálta, hogy az adott MBA kurzuson szerzett készségek hogyan ösztönzik a vállalkozókat egy saját vállalkozás megkezdésére. Érdekesség, hogy míg a Dartmouth's Tuck School of Business első helyen állt e tekintetben, a Stanford csupán az ötödik helyre került.
Az amerikai Babson College büszkélkedhet a legmagasabb aránnyal, ha azt vesszük, hogy hallgatóinak 37 százaléka vágott bele saját vállalkozásba miután lediplomázott,
a megkérdezettek jelentős része úgy nyilatkozott, hogy az iskola sokat segített a cégük indulásakor. A pénzügy szintén kulcsfontosságú tényező és az Egyesült Államok e tekintetben is az élen jár: a michigani Ross School of Business végzett az első helyen, mikor megkérdezték a diákoktól, mennyire segít az iskola az öregdiák-hálózat finanszírozása kapcsán, majd Dartmouth és Stanford Egyetem.