Következményei lesznek annak, ahogy a légiutasokat kezelik a késéseknél
HírekNem maradhat következmények nélkül az, ahogy az utasokat kezelik - írta az Igazságügyi Minisztérium (IM) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményben.
"Felháborító és elfogadhatatlan, hogy az utasokat érzéketlenül, szinte csomagként kezelik" - áll a közleményben, amelynek tájékoztatása szerint Tuzson Bence igazságügyi miniszter utasította a vizsgálatokat végző hatóságokat, hogy a lehető legszigorúbban járjanak el a súlyos járatkésések ügyében.
Nem fordulhat elő, hogy a szolgáltatók bizonyos esetekben az emberi minimumot sem képesek teljesíteni és az utasokat érzéketlenül, szinte csomagként kezelik. A fogyasztóvédelmi vizsgálatokat végző kollégákat arra utasítottam, hogy a lehető legszigorúbban járjanak el az esetek kapcsán. Azok a családok, akik egész évben azért dolgoztak, hogy a félretett pénzükből nyaralni mehessenek, nem ezt érdemlik
- idézi a minisztert a közlemény. Azt írták: amennyiben a fogyasztóvédelmi hatóságok szabálysértést állapítanak meg, a bírság mértékét tekintve a kkv-nak nem minősülő vállalkozásokkal szemben - súlyos jogsértés esetén - 1 millió forinttól a vállalkozás nettó árbevételének 5 százalékáig, de legfeljebb 650 millió forintig terjedő bírságot is kiszabhatnak.
Jelenleg 13 hatósági ellenőrzés van folyamatban 5 légitársasággal szemben.
Ezek az Eurowings, a Ryanair, a Sun Express, a Tailwind Airlines és a Wizz Air. Az ellenőrzés során, annak részeként, a hatóság tájékoztatást és adatokat kér be a vizsgált késések és törlések kapcsán a légitársaságoktól. Ezen adatszolgáltatások jelenleg is folyamatban vannak - közölték.