Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Orbán Viktor: A Török Áramlatot meg kell védeni

Hírek18 órájaMTI, Növekedés.hu

Kedd reggeltől, Donald Trump amerikai elnök hivatalba lépése után minden meg fog változni, más nap kel fel a nyugati világ felett; véget ér egy keserű, nehéz, fájdalmas, kudarcokkal tarkított négy év: a demokrata kormányzás - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Orbán Viktor úgy fogalmazott, a demokrata elnökség eleje is rosszul indult, "végül is csalással vették el az elnökséget Donald Trumptól".

Ha 2020-ban nem csalnak, akkor Donald Trump maradt volna az elnök, és akkor nincs ukrán-orosz háború

- mondta.

A kormányfő hozzátette, a demokrata kormányzás mindig más, mint a republikánus, mert a republikánusok nemzeti alapon állnak, a demokraták viszont globalisták, és a világot behálózó szervezeteken keresztül - mint a Soros-hálózat - érvényesítik az érdekeiket.

Orbán Viktor rámutatott: a demokratáknak alapvető gazdasági érdekeik vannak, a politikát a gazdasági érdekeik alá rendelik, továbbá erős világjobbító szándékaik is vannak.

Ilyenkor a világot elönti a migráció és a migrációs káosz, elszabadul a genderőrület, és nem haboznak háborúval érvényt szerezni a céljaiknak, mint ahogy tették ezt az orosz-ukrán háborúban is - mondta.

Amerikát felszabadította Donald Trump, Soros György ott elvesztette a csatát, a csapatai most visszahúzódtak Brüsszelbe. Nekünk, európaiaknak egyetlen célunk lehet: ki kell őket szorítani Brüsszelből

- mondta Orbán Viktor miniszterelnök.

Hozzátette: ha ezt nem tesszük meg, akkor Brüsszel lesz az új Washington, az amerikai demokraták politikáját fogják Brüsszelben folytatni, és ez ellentétes az európai és a magyar emberek érdekével is.
Ezért a 2025-ös év legfontosabb külpolitikai célja a Soros-birodalmat kiszorítani Európából
- emelte ki a kormányfő. Közölte: Magyarország - amely mindig is nyíltan vállalta ezt a konfliktust - lesz valószínűleg az első ország, amelyik kiszorítja a Soros-birodalmat.
Eljött az ideje, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba, és a magyar szuverenitást veszélyeztető külföldi hálózatokat fölszámoljuk és hazaküldjük
- fogalmazott Orbán Viktor, jelezve: reméli, hogy ezzel Magyarország nem lesz egyedül.
A miniszterelnök a legfontosabb célnak azt nevezte, hogy el kell tőlük venni a pénzt, pontosabban nem kell nekik odaadni.
A Soros-hálózatot tekintélyes részben ma a brüsszeli költségvetésből finanszírozzák. Ezt mi nem tűrhetjük, ez a mi pénzünk is
- jelentette ki.
A Török Áramlatot meg kell védeni, annak működnie kell, egyébként a gazdasági teveinket nem tudjuk valóra váltani - fogalmazott Orbán Viktor, a magyar gazdaság ütőereként említve a földgázvezetéket.
A gazdaságban pedig a versenyképesség ügyéről sikerült fontos megállapodásokat tető alá hozni, Magyarország tehát a méretéhez, a súlyához képest felülteljesített az európai elnökség időszakában
- összegzett.
A miniszterelnök hozzátette: Ukrajna nem tud megállni a saját lábán, nyugati pénzek nélkül "ez az ország ma nincs", az európaiba illeszthető gazdasági tevékenysége nem létezik, "romok vannak", míg az agráriumban, ahol termelés van, Ukrajna kifejezetten nem illeszkedik az európai gazdasághoz, hanem összeütközik vele.
Miközben a magyar gazdaságról beszélünk, a fél szemünket mindig Ukrajnán, illetve Brüsszelen kell tartani
- fogalmazott a miniszterelnök. Orbán Viktor szólt arról is, hogy az idei a középosztály megerősödésének éve lesz.
Érzékelhető előrelépést várok a társadalom minden rétegében 2025-ben - fogalmazott. Hozzátette, hogy akik a középosztály szintje alatt vannak, azokat be kell segíteni ebbe az életformába. A koronavírus-járvány előtt Magyarországon "ez volt a meghatározó társadalmi folyamat
- jegyezte meg. A kormányfő a legfőbb célként azt jelölte meg, hogy mindenkinek legyen munkája, Azt mondta, ez idén megvalósítható.
A 20-65 éves korosztályban mért foglalkoztatási arány 81 százalék, amivel európai ötödik-hatodik helyen állunk - jelezte. Második célnak azt nevezte meg, hogy a fizetéséből mindenki fenn tudja tartani a családját - ez könnyebbé válik a béremelésekkel -, harmadiknak pedig azt, hogy mindenki úgy érezze, tud előrelépni.
Hangsúlyozta, ugyan "óvatos duhaj", ennek ellenére fantasztikus évet vár 2025-re.
A tavalyi esztendő a 2023-ban a háború okozta veszteségek, így az energiasokk kompenzálásával telt, de mivel ezt megtettük, jó a startpozíciónk idénre - mondta.
A miniszterelnök arra is kitért: a hazai megtakarítási ráta 24 százalékon van, szemben az uniós 14 százalékkal, ami azt jelenti, hogy "van egy olyan pénzügyi családi tartalékrendszer, amit mozgásba lehet hozni 2025-ben".
Hozzátette: a hazai gazdaságpolitika sikerére a legnagyobb veszélyt a magas energiaárak jelentik, ezért azt kell megakadályozni, hogy Brüsszel az árcsökkenéssel ellentétes szankciós politikát folytasson. Felidézte: 2030-32 között készül el Paks II., addig "ki vagyunk szolgáltatva energiaoldalon", vagyis "az energiaárak nagyívű emelkedése a mi gazdasági terveinket megakaszthatja".