16-38 milliárd forint értékben jöhetnek AutoWallis üzletfejlesztések
PénzügyMától forognak a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában az AutoWallis új részvényei, miután a kibocsátási folyamat sikeresen lezárult. A 10 milliárd forint összegű részvénykibocsátás nagy mértékben támogatja az AutoWallis Csoportnak azt a célját, hogy részben a befolyt összegből 16-38 milliárdos üzletfejlesztéseket, akvizíciókat hajtson végre, melyek hozzájárulnak ahhoz, hogy a társaság az évtized végére a régió meghatározó autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatójává váljon.
A minden előzetes várakozást felülmúló befektetői érdeklődés mellett zárult nyilvános részvénykibocsátást követően, ünnepélyes keretek között, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) csengőjének megszólaltatásával vezették be az AutoWallis nyilvános tranzakcióból származó 85.470.085 darab új részvényét a pesti parkettre. A kereskedést Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója, valamint Ormosy Gábor, az AutoWallis vezérigazgatója indították el.
Az AutoWallis részvénykibocsátásának jelentőségét mutatja, hogy 2017 óta ez volt az első a Budapesti Értéktőzsde szabályozott piacán, és több mint 10 éve nem volt ilyen méretű lakossági részvényjegyzés a magyar parketten.
A november 9-én zárult részvényjegyzés során az előzetes 6-8 milliárdos tervhez képest több mint 17 milliárd forint összegű jegyzési igényt adtak le a befektetők. A tőzsde autós vállalata végül 10 milliárd forintért bocsátott ki részvényeket a jegyzés előtt meghirdetett ársáv felső harmadában található 117 forintos árfolyamon.
A fotón balról jobbra: Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója, Ormosy Gábor, az AutoWallis Nyrt. vezérigazgatója, Székely Gábor, az AutoWallis Nyrt. befektetési igazgatója, Müllner Zsolt, az AutoWallis Nyrt. Igazgatóságának elnöke
Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója az AutoWallis sikeres részvénykibocsátása és az új részvények tőzsdei bevezetését követően elmondta,
jelen tőkeemelés nemcsak a társaság, de a Budapesti Értéktőzsde és a teljes tőkepiaci ökoszisztéma számára mérföldkőnek tekinthető, hiszen 2017 óta nem volt példa hagyományos IPO-ra Magyarországon.
Hozzátette,
az AutoWallis tőzsdei jelenléte iskolapéldája annak, amikor egy társaság hatékonyan aknázza ki a tőkepiac adta növekedési lehetőségeket, így inspirációként szolgálhat a börze további szereplői számára is.
Ormosy Gábor, az AutoWallis vezérigazgatója a bevezetéskor elmondta:
a sikeres forrásbevonás elsődleges célja, hogy részben azzal finanszírozza a 2025-ig tervezett 16-38 milliárd forint értékű üzletfejlesztéseket, akvizíciókat.
Kiemelte, hogy
a Csoport számára a 2019-es tőzsdei megjelenés és a nyilvános működés sok előnnyel járt, melyek hozzájárulnak ahhoz, hogy mára a magyar parkett egyik legdinamikusabban fejlődő vállalatává váltak.
Az AutoWallis idénre tervezett 191-212 milliárd forintos árbevétele 2025-re megduplázódhat, 400 milliárd forint fölé ugorhat. A Csoport büszke arra, hogy a mostani részvénykibocsátás során több mint 1.200 befektető vett részt a jegyzésben, így a társaság részvényeseinek köre közelítheti a 4 ezret.
Ormosy Gábor hozzátette:
a forrásbevonással, a befektetői kör bővítésével egy korábban kitűzött fontos tőkepiaci célt teljesítettek, így tovább haladnak korábban meghatározott stratégiai céljuk felé, mely szerint az évtized végére az AutoWallis a közép-kelet-európai régió meghatározó autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatójává válik.