Az MBH Bank lett Békéscsaba kizárólagos számlavezető bankja

Pénzügy2024. márc. 6.Növekedés.hu
A rovat támogatója:

Békéscsaba Önkormányzatának közgyűlési döntése nyomán 2024. áprilisától az MBH Bank a város hivatalos számlavezető bankja. Az MBH Bank jelenleg a legtöbb vármegyei önkormányzattal együttműködésben álló bank: a ügyfélkörébe több mint 1200 számlavezetett önkormányzat és további 3100 önkormányzati intézmény, vállalat tartozik. A mostani megállapodást követően pedig már összesen négy megyei jogú város számlavezetését látja el a hitelintézet. Békéscsaba kiemelt jelentőségű az MBH Bank számára, hiszen közel két évtizede van jelen a városban a Szolgáltató Központja, 4 bankfiókja és kiterjedt támogatói együttműködései révén.

Az MBH Bank ajánlatát fogadta el Békéscsaba Önkormányzata a számlavezető bank kiválasztására vonatkozó meghívásos pályázatán. Az MBH Bank a számlavezetési feladatokon túl, idén ősz végéig 4 új ATM-et is kihelyez az önkormányzat által kért városrészekbe, amellyel összesen 10-re emelkedik a Békéscsabán található automatáinak száma. A pályázat elbírálásánál a kínált kedvező szolgáltatási feltételek mellett az önkormányzat többek között értékelte azt is, hogy – a csaknem 600 munkavállalóval – az MBH Bank jelentős munkaadóként van jelen a város életében. 

Rendkívüli örömmel tölt el minket, hogy az MBH Bankot választotta Békéscsaba Önkormányzata a számlavezető bankjának, hiszen elődbankunk révén már közel két évtizede vagyunk aktív munkáltatói, finanszírozói és támogatói Békéscsabának. A mostani megállapodás azt jelzi vissza, hogy az MBH Bank által kínált szolgáltatások és konstrukciók valódi értékkel bírnak Békéscsaba Önkormányzata, ezáltal pedig az egész város számára, így még hatékonyabban járulhatunk hozzá a város fejlődéséhez, pénzügyi stabilitásához. Azzal, hogy a város számlavezető bankja lettünk, új szintre emeljük és megerősítjük az együttműködésünket Békéscsabával

– mondta el az ünnepélyes aláírási eseményen Puskás András, az MBH Bank önkormányzati kiszolgálásért, egyházakért, az ESG és fenntarthatóságért, kommunikációért és államigazgatási kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese.

Az MBH Bank jelenleg több mint 1200 számlavezetett önkormányzattal és további 3100 önkormányzati intézménnyel, vállalattal áll szerződésben, az összesített piaci részesedése eléri a 40 százalékot, amivel meghatározó szerepet tölt be az önkormányzati pénzügyi piacon. A Békéscsabával kötött megállapodás értelmében pedig – Sopron, Eger és Nyíregyháza után – újabb megyei jogú várossal bővül az MBH Bank önkormányzati partnereinek köre.

Az MBH Bank Szolgáltató Központja és négy bankfiókja a foglalkoztatottak számát, valamint a helyi adófizetés nagyságát tekintve Békéscsaba kulcsfontosságú partnerei közé tartozik. A jó partneri kapcsolatot tovább erősíti, hogy a Közgyűlés döntése értelmében 2024. áprilisától a hitelintézet látja el a város számlavezetését. A bank az önkormányzat kérésére vállalta, hogy 2024-ben négy új ATM-et telepít a város által megjelölt városrészekbe. Emellett a társadalmi felelősségvállalás területén is aktív a bank Békéscsabán, ami további értéket teremt a helyi közösségek számára

emelte ki Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere.

Az MBH Bank több ezer vállalati és több tízezer lakossági ügyfelet szolgál ki Békéscsabán, agrár- és élelmiszeri finanszírozásban pedig piacvezető a térségben. A hitelintézet 2006-ban telepítette Békéscsabára Szolgáltató Központját, amely jelenleg is több száz munkatársat foglalkoztat, ezzel a város kiemelt adófizetője és az egyik legnagyobb munkáltatója is egyben. Hosszú évek óta támogatója a Békéscsabai Előre Női Kézilabda csapatnak, a Békéscsabai MÁV SE labdarúgó csapatnak és a nemzetközi szinten is magasan jegyzett Békéscsabai Röplabda Sportegyesületnek.

Az MBH Banknál kiemelt figyelmet fordítunk az önkormányzati ügyfélkörre, így önálló üzletág működik a bankcsoporton belül az önkormányzatok és intézményeik magas szintű, egyedi kiszolgálására. Folyamatosan fejlesztjük az önkormányzatoknak kínált banki szolgáltatásaink körét, hogy az egyes települések lehetőségeit, esetleges korlátait figyelembe véve a számukra legmegfelelőbb konstrukciókkal álljunk a rendelkezésükre. Az erős piaci pozíciónkat a jövőben tovább kívánjuk erősíteni a Békéscsabához hasonló, nagyobb költségvetéssel rendelkező önkormányzatok és a kapcsolódó intézményeik irányába történő nyitással

tette hozzá a vezérigazgató-helyettes.