DIGI: Sikeresen lezárult a szupergyors internet program egy újabb beruházása 

Tech2023. aug. 16.Növekedés.hu

A DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. a Széchenyi 2020 Program keretében a Szeghalmi járás területén jelentős beruházás keretében befejezte a vezetékes hálózat fejlesztését.

A beruházások alapvető célja az volt, hogy szélesebb körben elérhetővé váljon a járásban élők és az ott dolgozók számára a minőségi, gyors internetszolgáltatás. A fejlesztés a közelmúltban Bucsán elkészült helyi optikai hálózat átadásával és a szolgáltatás elindításával vált teljessé.

Így a már korábban átadott helyi hálózatokkal együtt 512 lakossági, üzleti és közintézményi végpont lefedése valósult meg.

A Miniszterelnökség, mint támogató, a DIGI részére 215,75 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást biztosított korszerű vezetékes és vezeték nélküli hálózatok fejlesztésére.

A 2017-ben indult Szupergyors Internet Program (SZIP) a Nemzeti Infokommunikációs Stratégia Digitális Infrastruktúra pillérének fontos eleme.

A SZIP célja volt, hogy az Európai Unió Digitális Menetrendjével összhangban, az Európai Unióban minden háztartás, illetve üzleti és kormányzati végpont számára elérhetővé váljon a legalább 30 Mbit/s sebességű, megbízható internetszolgáltatás.

A SZIP „Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése” (GINOP-3.4.1-15) néven megjelent támogatási konstrukció célja a korszerű szélessávú (ún. NGA) internethálózattal korábban el nem ért lakossági területek lefedése volt.

A támogatási projekt keretén belül a helyi hálózatok kapacitása a Szeghalmi járás valamennyi településén alkalmassá vált a növekvő használati igények és a nagy sávszélesség iránti elvárások kielégítésére, ezzel lehetővé téve a digitális szolgáltatások akadálytalan terjedését.

A fejlesztés Bucsa, Kőrösladány, Kőrösújfalu és Szeghalom településeken valósult meg. Ennek során 512 olyan igényhely lefedésére került sor, ahol korábban nem volt elérhető gyors, szélessávú internet.

A DIGI által FTTH, illetve kisebb részben vezeték nélküli (FWA – Fixed Wireless Access) technológiával megépített hálózatok korszerű technológiai megoldást nyújtanak a térségben élők, valamint az ott működő kisvállalatok és közintézmények számára.

A részben európai uniós forrásból megvalósuló fejlesztésnek köszönhetően az érintett településeken elérhetővé vált a legalább 30 Mbit/s, de többségében 100 Mbit/s-ot is meghaladó, vagy akár 1000 Mbit/sec sávszélességű internet.

Ezen felül, az újgenerációs szélessávú infrastruktúra létrejöttével az ügyfelek minőségi digitális televízió szolgáltatást és a költséghatékony vezetékes telefonálás előnyeit is élvezhetik.

A projekt részleteiről bővebb információ ezen az oldalon található.