Innovatív módon újul meg az agrárszakképzés

Agrárium3 órájaMTI

Innovatív fejlesztések történtek az agrárszakképzésben - jelentette ki Nobilis Márton, az Agrárminisztérium (AM) élelmiszergazdaságért és agrárszakképzésért felelős államtitkára a Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium okostanterem átadó ünnepségén az AM keddi közleménye szerint.

Az ágazati képzőközpontokban elindított okostanterem program célja, hogy a duális képzésben résztvevő diákok számára korszerű, interaktív tanulási környezetet biztosítson.

Éppen ezért a mai nap egy újabb mérföldkő az agrárszakképzés és a jövő agrárszakembereinek felkészítésében - mondta az államtitkár. Az államtitkár kifejtette, az elmúlt években a kormány jelentős figyelmet fordított a szakképzés átalakítására és modernizálására, hogy a jövő szakemberei ne csak elméleti, hanem gyakorlati tudással is rendelkezzenek.

Hozzátette, hogy az agrárszektor létfontosságú az ország gazdasági fejlődése szempontjából, ezért olyan képzési rendszert hoztunk létre, amely az innovációra és a fenntarthatóságra épít - áll a közleményben.

Nobilis Márton elmondta, az okostanterem létrehozása egy példaértékű beruházás, amely a legmodernebb technológiával és infokommunikációs eszközökkel - köztük egy 86 colos érintőkijelzős interaktív tábla, 30 laptop, 30 tablet, 1 darab dokumentumkamera, valamint 28 variálható tanulói asztal és szék - biztosítja, hogy diákok a legmagasabb színvonalú oktatásban részesüljenek.

A modern digitális eszközökkel felszerelt tantermek különösen fontos szerepet játszanak az angol és német nyelvek elsajátításában, amely a nemzetközi piacon is versenyképessé teszi a fiataljainkat. Ezek az újítások lehetővé teszik, hogy a diákok hatékonyabban készüljenek fel a munkaerőpiacra - írták.

Az államtitkár a közlemény szerint rávilágított arra: a fejlesztések kiemelt célja az, hogy az agrárszakképzést olyan vonzóvá és versenyképessé tegye, amely képes a fiatalokat a mezőgazdaság, erdészet és élelmiszeripar területére vonzani.

Az ágazati képzőközpontok rendszerének kialakítása lehetőséget teremtett arra, hogy a kis- és középvállalkozások közvetlenül is részt vegyenek a képzésben, biztosítva ezzel a jövő agrárszakembereinek minőségi oktatását. Ma már több mint 500 diák kötött szakképzési munkaszerződést a Kisalföldi Ágazati Képzőközpontban, és ez a szám folyamatosan növekszik.