Bemutatta elemzői eszköztárát az MBH Befektetési Bank

Befektetés6 órájaNövekedés.hu

A várható növekedési kilátások miatt érdemes felülsúlyozni a portfóliókban a hazai részvényeket, ugyanakkor az amerikai értékpapír-befektetésekben nem árt felkészülni egy újabb inflációs hullámra – derült ki az MBH Befektetési Bank nagyszabású szakmai konferenciáján, melyen az intézmény bemutatta széleskörű befektetéselemzési kompetenciáit. A rendezvényen a bank elemzési központja minden fontosabb eszközosztályban átfogó helyzetképet és prognózist adott a negyedik negyedévben várható folyamatokról – valamint három különböző mintaportfólióra vonatkozó ajánlását is bemutatta a jelenlévőknek. A konferencián előadott a geopolitika nemzetközi szinten elismert szakértője, az International Institute for Strategic Studies kutatója, Franz-Stefan Gady, illetve a Talking Heads Macro független elemzőház alapítója és vezető közgazdásza, dr. Manoj Pradhan is.

Az MBH Befektetési Bank közel egy éve, 2023 novemberében indult azzal a céllal, hogy egységesítse és továbbfejlessze az MBH Bankot alkotó három elődbank befektetési szolgáltatásait. A korszerű, új intézmény alapításakor közel 250 ezer aktív ügyfélszámlát és nagyjából 4000 milliárd forint értékű vagyont kezelt, mely a teljes piac több mint 10 százalékának felel meg. A Befektetési Bank az elmúlt egy évben mintegy 18 százalékkal növelte az intézményi letétkezelt állmonyát, a lakosság számára értékesített befektetési alapok tekintetében pedig piaci részesedése már meghaladja a 13 százalékot.

A piacvezető pozíciót célzó szolgáltató fejlődésének következő mérföldköveként, idén tavasszal felállította minden eszközosztályt nyomon követő befektetéselemzési központját, mely napjainkra számos hazai és nemzetközi részvény-, index- és devizaelemzéssel tette le névjegyét az elemzői nyilvánosságban. 

Egyéves lett az MBH Befektetési Bank, mely egy ember életében nem hosszú idő, mi mégis nagyon hosszú utat jártunk be tavaly óta. Egy modern befektetési szolgáltatót hoztunk létre, mely minden eszközével illeszkedik napjaink elvárásaihoz és ügyféligényeihez. Mindent megteszünk, hogy megfeleljünk az elvárásoknak, ugyanakkor ezzel egyidejűleg aktívan alakítjuk is a szakmánkat: olyan befektetéselemzési kompetenciaközpontot hívtunk életre idén tavasszal, mely számos tekintetben élen jár a hazai piacon. Új elemzési módszereket, technológiákat honosítunk meg és vezetünk be a szakmai közéletbe. Mindennek a végső célja az, hogy ügyfeleinknek a legkorszerűbb termékeket és a legjobb befektetési stratégiákat ajánlhassuk

– hangsúlyozta nyitóbeszédében Brezina Szabolcs, az MBH Befektetési Bank vezérigazgatója. 

A globális gazdaságban napjainkban számtalan bizonytalansági tényezőt azonosíthatunk, melyek rendkívül bonyolulttá teszik a helyzet reális értékelését. Nehéz dolga lenne most annak a befektetőnek, akinek egyetlen konkrét „nyerő” terméket kellene kiválasztania a következő egyéves időtávra. Találhatunk érveket és ellenérveket szinte minden eszközosztály mellett és ellen, éppen ezért tesszük le a voksunkat egy jól diverzifikált befektetési portfólió mellett – melyet az éppen aktuális lehetőségek és kockázatok fényében tudunk hangolni. A kockázatok minimalizálása érdekében ajánljuk ügyfeleink figyelmébe elemzőink által kidolgozott nyilvános mintaportfóliókat

– mondta az eseményen Pleschinger Gyula vezérigazgató-helyettes. 

Az MBH Befektetési Bank szakértői, Vince Péter Advisory vezető, valamint Debreczeni Csaba vezető részvényelemző előadásaikban kiemelték: reális esély van arra, hogy az Egyesült Államokban eltúlzott az optimizmus az inflációs kilátásokkal kapcsolatban. Az elemzői prognózisok szerint még visszaköszönhet egy újabb inflációs hullám, melyre érdemes a portfóliókat is előre felkészíteni – a Befektetési Bank mintaportfólióiban például nagyobb súlyt helyeztek emiatt az amerikai inflációkapcsolt reál kötvényekre.

A hazai részvénypiaccal kapcsolatban az elemzők hangsúlyozták: a magyar és általában a kelet-közép-európai régió tőzsdéi jellemzően továbbra is olcsónak tekinthetőek, tehát a növekedési kilátások miatt érdemes előnyben részesíteni ezt a térséget a portfóliókban.

A konferencia elemzői előadását követően a jelenlévők két nemzetközi színtéren is elismert szakember tolmácsolásában kaphattak betekintést napjaink meghatározó globális folyamataiba. Az International Institute of Strategic Studies kutatója, az osztrák fegyveres erők védelemtudományi tanácsadója, Franz-Stefan Gady a szinte napról napra eszkalálódó geopolitikai feszültségekről adott átfogó képet.

A nap programját záró beszélgetésben pedig Dr. Manoj Pradhan, a Talking Heads Macro független elemzőház alapítója és vezető közgazdásza vizsgálta meg a nemzetközi befektetési piacok közeljövőben várható trendjeit, melynek keretében szó esett a globális inflációs kilátásokról, az ezt kísérő kamatciklusokról, költségvetési fegyelemről, valamint a közelgő amerikai elnökválasztás lehetséges kimeneteinek hatásáról.