Remek számokat közölt a Richter
BefektetésA Richter Gedeon Nyrt. konszolidált árbevétele az első kilenc hónapban 636,4 milliárd forint lett, 5,7 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál - közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
A társaság42,2 százalékkal több, 175,9 milliárd forint adózott nyereséget ért el az első három negyedévben.A jelentésben kiemelik: a javuló működési nyereségességnek és az árfolyamveszteségek hiányának köszönhetően nőtt az adózott nyereség.
Orbán Gábor vezérigazgató a jelentés szerint elmondta: a pénzügyi eredmények továbbra is erős lendületet tükröznek. Kétszámjegyű bevételnövekedést értek el minden területen a nyereségesség még erőteljesebb emelkedése mellett.Az árfolyamnyereség az első kilenc hónapban 1,8 milliárd forintot tett ki, ami jelentős javulás az egy évvel ezelőtti nagy veszteségekhez képest.
A gyógyszeripari bevételek 15 százalékkal, 214 milliárd forintra növekedtek 2024 harmadik negyedévében, ezzel az első három negyedévi gyógyszeripari bevételek 627 milliárd forintra emelkedtek, ami 14,5 százalékos növekedés éves szinten, miközben mind a négy üzletág kétszámjegyű árbevétel-növekedést ért el. Az árfolyam-korrigált bevételnövekedés 12 százalékos volt.A jelentés szerint az AbbVie-vel kötött új kutatási, fejlesztési- és licencszerződés a neuropszichiátriai betegségek potenciális kezelésére szolgáló új célpontok fejlesztésére egy újabb jelentős stratégiai lépés az idei évben.
Közölték: nem változtattak a korábbi előrejelzésen, az egész évre vonatkozóan mind a gyógyszeripari bevételek, mind a tisztított EBIT a változatlan előrejelzési tartomány (2,15-2,25 milliárd euró és 725-750 millió euró) alsó határához lesznek közelebb majd.
A várható K+F mérföldkő bevétel, az alacsonyabb Vraylar előrejelzés és az M&A ügyletek hatása az EBIT szintjén nagyjából kiegyenlítheti egymást - írták.
A tisztított EBIT a gyógyszergyártási szegmensben 18 százalékkal 209 milliárd forintra nőtt 2024 első három negyedévében. Az árfolyamhatások kiszűrésével a tisztított EBIT 205 milliárd forintot tett ki. Az első három negyedévében javuló jövedelmezőség fő hajtóerői a neuropszichiátriai és a nőgyógyászati üzletágak voltak, a biotechnológiai üzletág veszteségei is csökkentek, míg a general medicines üzletág stabilan hozzájárult az eredményekhez.