Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Analóg hagyománytól a TikTokig - izgalmas fotográfia programokat hoz a METU a Művészetek Völgyébe

Életmód2024. júl. 25.Növekedés.hu

A 2024-es Művészetek Völgye Fesztiválon június 22-26. között a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) Fotográfia alap- és mesterképzéseinek oktatói és hallgatói számos változatos témájú, izgalmas workshoppal és beszélgetéssel várják az érdeklődőket.

A METU Fotográfia szak törekszik minden olyan együttműködésre, amelynek keretében kiterjesztheti az inspirációs horizontot és formálhatja az alkotói szemléletet.

Előadásokkal, beszélgetésekkel és az archaikus fotográfiai módszerek gyakorlati bemutatásával kapcsolódik az Analóg Udvar programjába, és ezen túl közös gondolkodásra invitál a mesterséges intelligenciával alkotott képek világáról. 

Az aktív programok iránt érdeklődők hétfőtől szerdáig több alkalommal Zalka Imre vándorfotográfus, a METU Fotográfia szakjainak oktatójának vezetésével Nedves Kollódium Workshopon vehetnek részt, ahol közösen készíthetnek kollódium képeket üveglemezre, csütörtökön és pénteken pedig Fiala Gábor, a METU óraadó oktatójának Archaikus Fotográfiai eljárások workshopjain olyan különleges eljárásokat lehet kipróbálni, mint a cianotípia színezés, argentotípia, van Dyke vagy sópapír. 

A workshopok mellett a METU oktatói és hallgatói keddtől csütörtökig 14 órától tartanak előadásokat és beszélgetéseket, melyek által a fotográfia hagyományait, jelenlegi trendjeit és jövőképét is közelebbről megismerhetik a látogatók.  

Kedden Taskovics Dorka fotográfus, METU oktató magával ragadó "meséi" várják az érdeklődőket a fotográfia történetéről, híres fotográfusokról és technikákról, szerdán Pettendi-Szabó Péter, a METU Fotográfia szakjainak vezetője A Dagerrotípiától a TikTokig címen tart kerekasztal beszélgetést.

Hogyan hatnak egy adott kor technológiai lehetőségei a vizuális leképezésre, és hogyan hatnak képkészítő- és a fotók megosztását lehetővé tévő eszközeink társadalmunkra, látásmódunkra, a világról és önmagunkról alkotott képre? Ezen és hasonlóan releváns kérdésekre keres a beszélgetés válaszokat. 

Hasonlóan aktuális és jövőbemutató kérdésekkel foglalkozik Ákos Levente, a METU Fotográfia szak végzős hallgatójának csütörtöki Analóg hagyomány és mesterséges intelligencia című beszélgetése is. Milyen lehetőségeket rejt, milyen egyéni utakat kínál a fotóművészeti alkotófolyamatban a mesterséges intelligenciával való együttműködés? Hogyan sarkallhat egy alkotót az eddigi munkáinak az "újragondolására"?  

A programok helyszínéül az Analóg Udvar szolgál, mely Taliándörögdben, a Táncsics utca 6. szám alatt található.