Néhány könnyed film, hogy szilveszterkor jól teljen az otthonlét
ElemzésekÖt könnyed filmet ajánlunk, amelyekkel jól indulhat az év
Vademberek hajszája (Hunt for the Wilderpeople – 2016)
A vígjátékok egyik legősibb formájánál a recept a következő: össze kell ereszteni két teljesen eltérő figurát egymással, a vicceket pedig a civódásaik biztosítják. Erre a jól bevált formulára épültek a Stan és Pan filmek és a Bud Spencer-Terence Hill páros mozijai is. A Vademberek hajszája hasonló képlettel dolgozik: ezúttal egy árva, lázadó fiút és egy morcos, idős farmert hoz össze a sors. Ahogy az a jó komédiáknál lenni szokott a film fura párosát legalább annyira könnyű megkedvelni, mint nevetni rajtuk.
A Vademberek hajszája nem spórol az okos humorral, de az teszi igazán emlékezetessé, hogy emellett tud megható is lenni.
Idétlen időkig (Groundhog Day – 1993)
Egy időjós újra és újra át kell élje ugyanazt a napot. A miértek nem derülnek ki, de bármit is tesz, az idő nem hajlandó tovább menni. A tetteinek így nincs következménye. Jószerivel megtehet bármit. Ez először izgalommal tölti el, majd letargiába taszítja.
Végül úgy dönt, hogy meghódítja álmai asszonyát, akkoris ha ez azt jelenti, hogy a szerelmét mindennap újra el kell csábítsa.
Vannak filmek, amiken az idő semmit nem fog. Ha ezt a 28 éves klasszikust mostanság mutatnák be, minden bizonnyal akkor is komoly sikert aratna. A történet most is elgondolkodtató, a romantikus szál bájos, Bill Murray-t látni a főszerepben pedig egy élmény.
Római vakáció (Roman Holiday – 1953)
Szeretnénk egy olyan film elé huppanni, amely az elsőtől az utolsó pillanatig tele van életörömmel és jókedvvel? Erre a célra a Római vakáció az egyik legjobb választás. A sztori egy hercegnőről szól, aki megunva az udvari pompát egyszerű civil ruhában vegyül el az olasz fővárosban.
Hollywood egyik legfényesebben tündöklő csillagának Audrey Hepburn-nek ez volt az első komoly szerepe. A stábot annyira lehengerelte, hogy a színésztársa Gregory Peck biztosra vette, hogy Oscart fog kapni az alakításáért, ezért kérte a producereket, hogy Audrey nevét emeljék ki a nyitásnál.
A jóslata bejött. A színésznő meg is kapta az aranyszobrocskát.
Csillagpor (Stardust – 2007)
A messzi földön híres brit humor keveredik a mesék világával. Az eredeti történetért korunk egyik legjobb fantasy írója Neil Gaiman felel, aki a klasszikus legendák világát jó pár egyedi ötlettel egészítette ki.
Legyen szó akár a villámokat gyűjtő kalózokról vagy a két lábon járó hullócsillagról.
A sztori hőse, Tristan eredetileg csak azért keresi fel Viharfok királyságát, hogy lenyűgözze a szíve választottját, de végül a fél Birodalom ellene fordul. Nagy betűs családi film!
Kötéltánc (The Walk – 2015)
Forrest Gump, Vissza a jövőbe, Számkivetett – Robert Zemeckis rengeteg olyan filmen dolgozott, amelyet ma már a legjobbak között emlegetnek. Ugyan az új mozijai nem tudtak átütő sikert aratni, de ettől még van köztük egy, ami említésre érdemes. A Kötéltánc valós eseményeken alapul. A főszereplője egy francia akrobata Philippe Petit, akinek a 70-es években egyetlen nagy álma volt.
Minden magassági rekordot megdöntve, 400 méterre a talajtól egy olyan kötélen akart átsétálni, amelyet a New York-i ikertornyok között feszítettek ki.
A rendező túlságosan is kedveli a hősét ahhoz, hogy érdemben kritizálja őt a vakmerőségéért. Petit történetéről egy lélekemelő film készült, amelyben a veszélyes mutatvány lenyűgöző képekben van bemutatva.