A munkavállalók érdekét szolgálja az új trend, ami a régiónkba is kezd begyűrűzni

Hírekegy napjaNövekedés.hu

A tengeren túlon és Nyugat-Európában a sikeres cégek kiemelt figyelmet fordítanak munkavállalóik egészségmegőrzésére. Kelet-közép Európában nemrég kezdett el beszivárogni az a professzionális HR menedzsment-szemlélet, amely figyelemmel kíséri az egyes munkavállalók egészségügyi állapotát, de nem csupán évente egy-egy szűréssel, hanem saját egészségprogramok kifejlesztésével és teljes körű bevezetésével.

A jellemzően irodai munkavégzéshez köthető mozgásszervi problémák kialakulása közép- és hosszú távon csökkenti a teljesítőképességet, gyakoribbá válnak a betegszabadságok, ami a vállalatok számára erőforráskiesést, ezáltal csökkenő profitot jelent.

Mivel a jól képzett és lojális munkatársak megtartása egyre nehezebb és költségesebb, így a cégek is felismerték a dolgozóik egészségmegőrzésében rejlő üzleti értéket.

Egyre többen rendelnek munkaidőben masszőröket munkatársak részére.

Ez csupán az első lépés, ami ugyan a well-being (vállalati jólét) része, de nem tekinthető gyógymódnak.A manuálterápia az egyik olyan diagnosztikai és kezelési módszer, amellyel feltérképezhető a páciens épp aktuális mozgásszervi állapota, majd rendszeres kezeléssel jelentősen csökkenthető például a derékfájdalom, amely Magyarországon és Európában is népbetegségnek számít.

A mozgásszegény életmód, a túlsúly, az ülőmunka mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a lumbágót ma már népbetegségként tartsák számon.

A WHO (World Health Organization) által készített, 2023-ban publikált felmérés szerint a világ teljes lakosságának több mint 90%-a élete során érintetté válik krónikus derékfájásban.

A Mozgásklinika edukációs podcast sorozatából megtudható, milyen tünetek esetén érdemes manuálterapeuta segítségét kérni.