Ennek a vállalatnak köszönhetően egy Debrecen méretű város éves CO2 kibocsátását spóroltuk meg
HírekMintegy 2,6 millió tonnányi szén-dioxid-kibocsátást sikerült megelőzni a MÁV-START Zrt. szén-dioxid-számlálójának hároméves működése alatt, ez hozzávetőlegesen egy kétszázezres nagyváros éves kibocsátásával egyenlő - közölte a MÁV-Volán csoport szombaton az MTI-vel.
A társaság felidézte: 2021. február 17-én azzal a céllal indította el a számlálót, hogy tudatosítsa, a közlekedési mód választásával is jelentősen csökkenthető a légkörbe kerülő károsanyag mennyisége.
A vonatjegyeken is olvasható, mennyi szén-dioxid-kibocsátást előz meg az utas azzal, hogy a vasutat választja az egyéni autós közlekedés helyett - írták.
A közlemény szerint a Volánbusz járműállományának szén-dioxid-kibocsátása 2023-ban csaknem 7 ezer tonnával mérséklődött az előző évihez képest. A csökkenés jelentős része az elektromos autóbuszok beszerzésének és forgalomba állításának köszönhető - mutattak rá.
Hozzátették: a kerékpár és vonat kombinációja az egyik legkörnyezetkímélőbb távolsági közlekedési mód, ezért folyamatosan növelik járműveik kerékpárszállító kapacitását. 2023-ban csaknem 1,35 millióan szállítottak kerékpárt vasúton, 20 százalékkal többen az egy évvel korábbinál - közölték.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a Volánbusz egyre több járatán lehet kerékpárokat szállítani, elsősorban az olyan kiemelt turisztikai célpontokra közlekedő vonalakon, ahol nincs vagy csak korlátozott a vasúti közlekedés.
Kiemelték, a MÁV-Volán csoport célja 2050-ig a klímasemlegesség elérése. Ennek fontos projektje az elektronikus jegyértékesítő rendszer is; a MÁV-START online rendszerének több mint kétmillió regisztrált felhasználója van.
Az utasok tavaly a jegy- és bérlettermékek 38 százalékát az ELVIRA rendszeren vagy a MÁV-alkalmazásban vásárolták meg - áll a közleményben.