Hazai tulajdonossal fejlődik tovább a Budapesti Metropolitan Egyetem
HírekBefektetési politikájának megfelelően a varsói központú CEE Equity Partners magántőke alapja hazai befektetőnek értékesíti a Budapesti Metropolitan Egyetemet (METU). A kiválasztott új tulajdonos a Közép-Európa Alfa Vagyonkezelő Kft., melynek befektetője az Optima Befektetési Zrt. Az Optima célja az, hogy befektetési stratégiájának megfelelően elősegítse az intézmény további fejlődését, és nemzetközi jelentőségű felsőoktatási intézménnyé tegye az egyetemet.
A nemzetközi versenytárgyaláson több - hazai, európai és ázsiai - szakmai és pénzügyi vevőjelölt közül a legjobb ajánlatot tevő Közép-Európa Alfa Vagyonkezelő Kft.-vel született megállapodás a METU megvásárlásáról. A tranzakció zárása az ilyenkor szokásos feltételek teljesülését követően várhatóan a jövő héten megtörténik.
Budapesti Metropolitan Egyetem stabil, érett, egyértelműen meghatározott célokat követő intézmény, erős menedzsmenttel, kiváló akadémiai testülettel és hallgatói közösséggel. Ennek köszönhető, hogy befektetésünk értéke az elmúlt hat évben folyamatosan nőtt, igen büszkék vagyunk a METU-s kollegákra és hallgatókra
mondta el Szalai Tamás, a CEE Equity Partners befektetési igazgatója.
A nemzetközi tenderen világszínvonalú tanácsadók segítették a munkánkat, akik egyöntetűen kiváló befektetési lehetőségnek találták a Budapesti Metropolitan Egyetemet. Célunk, hogy az elkövetkező években elősegítsük az intézmény továbbfejlődését és nemzetköziesedését
mondta el Fekete Zoltán, a Közép-Európa Alfa Vagyonkezelő Kft. befektetőjének, az Optima Befektetési Zrt.-nek a vezérigazgatója.
A Budapesti Metropolitan Egyetem Magyarország legnagyobb magánegyeteme, amely évek óta nagy hangsúlyt fektet a képzések fejlesztésére, a hallgatók elégedettségének, ajánlási hajlandóságának növelésére. Az intézményben 1000-nél több külföldi hallgató tanul, és a diákok több mint 30 népszerű szak közül választhatnak. Az intézmény tevékenységét változatlanul Tóth Ágnes elnök-vezérigazgató és Bachmann Bálint rektor irányítja.
Az egyetem eddigi sikere, üzleti eredményei egyértelműen bizonyítják, hogy a Metropolitan jó úton jár, hiszen a hallgatók nagyra értékelik az intézmény képzéseit és komoly munkaerőpiaci potenciált látnak a METU-s diplomákban
mondta el Tóth Ágnes, a Metropolitan elnök-vezérigazgatója.
Erre építve fejlődünk tovább, célunk, hogy a Budapesti Metropolitan Egyetem regionális szinten meghatározó, nemzetközi jelentőséggel bíró felsőoktatási intézménnyé váljon.
A Budapesti Metropolitan Egyetemről
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) Magyarország legnagyobb magánkézben lévő felsőoktatási intézménye. A METU-n 2 karon, 4 fő képzési területen folyik képzés: kommunikáció, üzlet, turizmus és művészet. A folyamatosan bővülő magyar és angol nyelvű kínálatban jelenleg 32 alapszak, 34 mesterszak, 15 szakirányú továbbképzés és 7 felsőoktatási szakképzés közül választhatnak az egyetem iránt érdeklődők. A Metropolitannek megközelítőleg 7000 hallgatója van, 1000-nél több külföldi diákkal a világ 110 országából. Az intézmény 2001 óta meghatározó és dinamikusan fejlődő szereplője a hazai felsőoktatásnak és immár a kelet-közép európai régiónak is. Jelenleg 5 kontinensen, közel 200 külföldi intézménnyel tart fenn partneri kapcsolatot.
2020-ban új kategóriát vezetett be az egyetem; az Alkotóegyetem egyaránt utal a piacon egyedülálló portfólió alapú képzési módszerre, az egyetem szakmai küldetésére és a METU hallgatói és oktatói közegének egyik leghangsúlyosabb jellemzőjére is. Az alkotóegyetem-koncepcióhoz vezető út egyik legfontosabb lépése a myBRAND portfólió alapú oktatási módszer 2018-as bevezetése volt.
A METU myBRAND oktatási módszertanával hazánkban elsőként alakította át oktatási modelljét a nemzetközi felsőoktatási trendekhez illeszkedő portfólió alapú képzési rendszerré. Oktatása folyamatosan megújuló módszerekre épül, amelyet nemzetközi tapasztalattal rendelkező oktatók és inspiratív, innovatív környezet támogat, ezzel felkészítve a hallgatókat a változó munkaerőpiaci igényekre hazai és nemzetközi szinten egyaránt.