Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Ismertette az NGM a munkáshitel részleteit

Hírek2024. nov. 13.MTI

2025 januárjától lesz igényelhető a kamatmentes munkáshitel.

A mai nap kezdetét veszi a munkáshitel társadalmi egyeztetése, amelynek keretében a kormány

2025 januárjától 4 millió forintnyi kamatmentes hitelt biztosít, 10 éves futamidő mellett, ami mintegy 500 milliárd forinttal támogatja a 17-25 év közötti fiatal munkavállalók pályakezdését.A jövedelmek vásárlóerejének növelése a kormány 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akciótervének egyik alappillére, melynek részeként a munkáshitel kiemelt támogatást nyújt a fiatalok számára.

A munkáshitel lehetőséget biztosít a fiatal munkavállalók számára, hogy akár 4 millió forint kamatmentes hitelt igényeljenek, amely szabadon felhasználható és 10 éves futamidő alatt törleszthető.

A hitel feltételei között szerepel, hogy kizárólag azok a fiatal munkavállalók jogosultak rá, akik heti legalább 20 órában alkalmazottként vagy vállalkozóként tevékenykednek.

Az igénylő vállalja, hogy a hitel folyósításától számított legalább 5 évig bejelentett magyarországi lakcímmel rendelkezik és dolgozik.Az intézkedés mintegy 300 ezer főt érinthet a következő két évben, akik számára számos lehetőséget biztosít a jövő évben induló munkáshitel. A diákhitelre jogosult fiatalok nem vehetik igénybe a munkáshitelt, számukra továbbra is a kedvezményes diákhitel által nyújt támogatást a kormány.

A program a fiatalok pályakezdése mellett a családalapítást és a gyermekvállalást is nagymértékben segíti.

A hitelfelvevő nők esetében az első gyermek születése után a törlesztés 2 évre felfüggesztésre kerül, a második gyermek után újabb 2 év moratórium lép életbe és a tartozás fele elengedésre kerül, míg a harmadik gyermek érkezése esetén a teljes fennálló tartozást elengedésre kerül.

Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv keretében összesen 4.000 milliárd forintot mozgósít a kormány a fiatalok, a családok, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása érdekében.

Ebből 2.632 milliárd forint áll rendelkezésre a családok számára, míg az Akcióterv részeként megvalósuló Demján Sándor Program mintegy 1.410 milliárd forinttal támogatja a hazai kis- és középvállalkozások fejlődését.