Július közepéig lehet jelentkezni az OTP Fáy Oktatási Innovációs Díjra
HírekJúlius közepéig várják a tanárok, oktatási intézmények és cégek jelentkezését az OTP Fáy Oktatási Innovációs Díjra, amellyel innovatív oktatási eszközöket és módszertanokat ismernek el.
Az OTP Fáy Alapítvány keddi közleménye szerint az idei év legizgalmasabb oktatási újításait és a legkreatívabb újítókat keresi az OTP Fáy Oktatási Innovációs Díj, amelyre július 15-ig várják a magyar nyelvű általános- és középiskolai oktatásban, vagy ehhez kapcsolódóan tevékenykedő pedagógusok, iskolák, oktatási intézmények és cégek jelentkezését Magyarországról és a Kárpát-medence egész területéről.
A díj célja megtalálni és népszerűsíteni azokat az oktatási módszereket, eszközöket vagy tananyagokat, amelyek fokozzák a tanulás és tanítás hatékonyságát, illetve elősegítik a 21. századi kompetenciák elsajátítását.
A pályázat összdíjazása
több mint 20 millió forint.
A közlemény szerint az arany, ezüst és bronz fokozattal, valamint a nagydíjjal járó pénzjutalom mellé a nyertesek szabadalmi, jogi, pénzügyi-befektetési és PR-kommunikációs támogatást is kapnak.
A jelentkezéseket online lehet benyújtani a https://otpfaydij.hu/jelentkezes linken.
A kiírás szerint olyan projektekkel lehet jelentkezni, amelyekben a fejlesztés legkésőbb 2024. június 30-ig lezárul, és a megvalósítás is legalább részben megtörténik.
Rendkívül széles a benyújtható oktatási innovációk köre, és sokféle pályázattal van esély nyerni
- hangsúlyozza a közleményben Csejtei Ildikó, az OTP Fáy Alapítvány ügyvezetője, aki hozzátette: a tavalyi nyertesek között volt logopédus, rajztanár és fizika-kémia szakos pedagógus éppúgy, mint egyetemi kutatócsoport, digitális oktatási vállalkozás vagy építésziroda.
Az OTP Fáy Oktatási Innovációs Díjat 2022-ben alapította Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója, az elismerést először 2023-ban adták át.
A díjak odaítéléséről öttagú zsűri dönt, amelynek tagjai: Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa; Csányi Péter, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, a digitális divízió vezetője; Csejtei Ildikó, az OTP Fáy Alapítvány ügyvezetője; Érdi Péter számítógépes agykutató, a michigani Kalamazoo College professzora, valamint Polgár Judit nyolcszoros sakkolimpikon, minden idők legjobb női sakkozója.
Az átadás első évében arany fokozatot és nagydíjat nyert pályamű, a Redmenta Edutech Kft. mesterséges intelligencia-alapú tartalomkészítő alkalmazása volt, amely 2024-ben első helyezést ért el egy rangos nemzetközi oktatási versenyen is, a brit Bett Awardson, az AI alkalmazása az oktatásban kategóriában - olvasható a közleményben.