Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Kijött a technikumok TOP listája

Hírek2024. dec. 6.MTI

Megjelent a Mandiner Technikumi Rangsor 2025 TOP 100-as listája, amely a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és az Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján, a tanulók bemeneti és képzési-kimeneti teljesítményének, az intézmények oktatói létszámának és digitális ellátottságának figyelembevételével készült. A szakképzési technikumok teljesítménye évről évre javul, és egyre versenyképesebb jövőt biztosítanak a fiataloknak - állapította meg közleményében a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM).

Az adatok szerint a technikumok teljesítménye évről évre javul: míg 2022-ben 68 pont, 2023-ban 83 pont kellett a top 100-ba kerüléshez, idén ez az érték már 85,5-re emelkedett. Ez is jól mutatja, hogy a szakképzés egyre versenyképesebb és vonzóbb lehetőségeket kínál a fiatalok számára - tették hozzá.

Az ország minden vármegyéjében található olyan technikum, amely bekerült a top 100-ba, sőt, Győr-Moson-Sopron vármegye 14 kiemelkedő intézményt vonultatott fel. A rangsor élén a Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium áll, amely kimagasló eredményeket ért el az elektronikai, gépészeti és környezetvédelmi képzés területén.

A második helyet a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium szerezte meg, míg a dobogó harmadik fokán a Vas Vármegyei SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Technikum áll. Budapesti viszonylatban az első helyen a Budapesti Műszaki SZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikuma szerepelt - ismertette a KIM közleménye.

Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak-és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a közleményben kiemelte, hogy

a technikumi képzés nemcsak a szakmai kompetenciák, hanem a gyakorlati tudás fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektet. Az okleveles technikusi képzés lehetőséget biztosít arra, hogy a diákok az egyetemi tanulmányaikat már megszerzett kreditekkel kezdjék meg. A szakképzés átalakulása és eredményei világosan tükrözik, hogy a magyar szakképzés képes megfelelni a munkaerőpiac folyamatosan változó igényeinek, miközben vonzó alternatívát nyújt a továbbtanulni vágyó diákoknak. Ezek az iskolák a gyakorlatra és a jövőre készítik fel a fiatalokat.