Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Mesterséges intelligencia az üzleti és a pénzügyi világban: új,hiánypótló képzés indul a METU-n

Hírek2024. júl. 3.Növekedés.hu

A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 szeptemberétől új szakirányú továbbképzési szakot indít, amely a mesterséges intelligencia üzleti és pénzügyi alkalmazásainak főbb területeit ismerteti meg a hallgatókkal.

A képzés célja, hogy a mesterséges intelligencia üzleti és pénzügyi alkalmazási lehetőségeit gyakorlatorientáltan mutassa be, nem kizárólag specifikusinformatikai és adatelemzői alapismeretekre építve, hanem átfogóan, a hallgatók proaktív, valamint problémamegoldó attitűdjét egyaránt fejlesztő módon.

A képzés így lehetővé teszi, hogy a technológiai érdeklődésű, de nem kifejezetten informatikai vagy mérnöki végzettséggel rendelkező jelentkezők is elmélyedhessenek a legújabb MI-megoldásokban.

A képzés során a hallgatók az elméleti alapozás mellett valós esettanulmányok és sikeres gyakorlati projekteket megvalósító szakemberek segítségével ismerik meg az MI gyakorlati alkalmazási lehetőségeit és kihívásait, az ismeretek elsajátítását pedig a METU és az Arizona State University partnerségének köszönhetően a világ legjobb egyetemei között jegyzett amerikai intézmény oktatási anyagai is segítik. Az ASU a világon az első egyetem, amely oktatási céllal együttműködést írt alá a ChatGPT-t is fejlesztő Open AI-jal.

A hallgatók kipróbálhatják ki MI-alapú megoldások kialakítását és a piacvezető nagy nyelvi modellek promptolását, mely gyakorlati tudás egy saját, MI-alapú projektmunka megvalósításában csúcsosodik ki. Emellett a képzés ismereteket nyújt a mesterséges intelligencia bővebb alkalmazási lehetőségei, kihívásai, kockázatai, veszélyei, etikai-jogi és szabályozási kérdései kapcsán is. 

Az új szak indítása válasz a munkaerőpiac dinamikusan változó igényeire, amely egyre több MI-szakértőt keres a pénzügyi és üzleti szektorban. Folyamatosan növekszik az igény a technológiai fejlődés trendjeit és lehetőségeit jól ismerő, gyakorlati tudással rendelkező szakemberek iránt, akik a mesterséges intelligencia kapcsán akár technológiai tudással, és/vagy több területen – mint például jog, compliance – átfogó ismeretekkel rendelkeznek. A digitális transzformáció már évek óta érinti a különböző iparágakat, a mesterséges intelligencia forradalma pedig felerősíti az igényt a hatékony digitális átalakulásra. A képzés kifejezett célja, hogy a kreatív-proaktív szemléletmód elsajátítását segítse a hallgatók körében, amely minden szakterületen releváns lehet

- nyilatkozta Dr. Fáykiss Péter, a Mesterséges intelligencia üzleti és pénzügyi alkalmazásai szakirányú továbbképzési szak szakvezetője. 

Az új mesterséges intelligencia üzleti és pénzügyi alkalmazásai szakirányú továbbképzési szak 2024 szeptemberében indul. Az érdeklődők már most jelentkezhetnek a képzésre. Az új szak iránt érdeklődők további információkat itt találnak.