Műholdas nyomkövetőt kapnak a MÁV járművek
HírekMűholdas nyomkövető egységekkel szereli fel a Magyar Államvasutak Zrt. azokat a járműveit, amelyek többek között a pályahálózat, a biztosítóberendezések és felsővezetékek üzemszerű működtetésének biztosításában vesznek részt - közölte az erre a célra kiírt pályázatot megnyerő i-Cell.
A közlemény szerint nemcsak fejlesztési, hanem jelentős gazdaságpolitikai előrelépést is jelent, hogy a MÁV műholdas nyomkövető egységeket szereltet a pályakarbantartási és -felújítási munkákat végző járműveibe.
Eddig csak a személy- és teherszállításban használt járműveken, mozdonyokon működtek ilyen berendezések, amelyek lehetővé teszik többek között
a szerelvények valós idejű helyzetének és sebességének térképen történő megjelenítését és az adatok folyamatos elemzését.
Az i-Cell már meg is kezdte az eszközök beszerelését a 150 járműbe.
A közlemény idézte Farkas Károlyt, az i-Cell operatív elnökét, aki elmondta, a jelentős járműpark jobb menedzselését szolgálja az a saját fejlesztésű szolgáltatás, amellyel az adatokat a MÁV saját térinformatikai platformjára tudja átemelni és ott elemezni. Így az üzemeltetésben résztvevő valamennyi jármű akár egyszerre is látható a MÁV szakemberei számára, sokkal tervezhetőbbé, átláthatóbbá és kiszámíthatóbbá téve a szükséges munkálatokat, akár darut, akár munkagépet, gépláncot vagy éppen a karbantartókat kell egy adott helyre, adott időre szállítani - ismertette a szakember, hozzátéve, hogy
mindez időben és pénzben is kifejezhető megtakarítást eredményez, hozzájárulva a MÁV gazdaságosabb, hatékonyabb működéséhez.
Az i-Cell honlapján olvasható tájékoztató szerint a magyar tulajdonú vállalat a flottakövetés mellett a mobilfizetési technológiák terén is eredményes szakmai tevékenységet végez, 2013 óta pedig az elektronikus útdíjfizetés szolgáltatójaként is áll ügyfelei rendelkezésére.
Több mint húszéves szakmai munkájuk egyik legjelentősebb eredménye a 2013-ban saját koncepció alapján fejlesztett és megvalósított használatarányos elektronikus útdíjfizetési rendszer, a Hu-Go.
Vevőik azok a magyar kis- és középvállalkozások, egyéni vállalkozók, akik járműflottájukat költséghatékonyan és átláthatóan kívánják használni. Partnereik között a klasszikus fuvarfeladatokat ellátó flottákon kívül nagy számban találhatóak közösségi közlekedésben részt vevő autóbuszok és munkagépek is.