Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Tovább gyarapodik az MBH Erdő

Hírek2024. márc. 21.Növekedés.hu

Az MBH Bank az Erdők Világnapja alkalmából, egy belső kezdeményezés keretében idén 13.000 őshonos facsemetét ültetett el Tolna vármegyében.

A 2023 márciusában indult MBH Erdő program nagymértékben hozzájárul a vállalat ESG Stratégiájában meghatározott dekarbonizációs célok eléréséhez, miközben egyaránt kapcsolódik a bank munkatársainak szemléletformálását célzó belső kezdeményezésekhez is.

A „Fenntartható Jövő Bankja” program keretében a hitelintézet kiemelten támogatja az olyan kezdeményezéseket, amelyek hozzájárulnak a karbonsemlegességhez és a biodiverzitáshoz kapcsolódó célok megvalósításához, illetve a természeti élőhelyek megőrzéséhez, ezért az MBH Erdő állományának tovább gyarapítása segítheti a program vállalásainak mielőbbi teljesítését.

Az MBH Bank az MBH Erdő kezdeményezést a tavalyi évben indította el annak érdekében, hogy mérsékelje saját szén-dioxid-kibocsátását, valamint felhívja a kollégák és ügyfelek figyelmét a természetvédelem fontosságára.

A kezdeményezés első lépéseként 2023. márciusában 10.000 facsemetét ültetett a hitelintézet munkatársainak bevonásával a Dél-Dunántúlon. Idén március 21-én, az Erdők Világnapja alkalmából a bank újabb faültetési programot indított: a programhoz csatlakozók a Tolna vármegyében található Hőgyész községben a tavalyi évben megkezdett hagyományt folytatva újabb 13.000, hazánkban őshonos fával gyarapították tovább az MBH Erdőt.

Az idei faültetés helyszínül szolgáló terület szintén a Hőgyészi Erdészet része, amely a Baranya-Somogy-Tolnai hegyhát erdőgazdasági táj részét alkotja.

Az övezet erdőállománya különösen kitett a klímaváltozás regionális hatásának, amely melegedő, csapadékban elszegényedő tendenciát mutat. Ennek hatására az erdőt alkotó bükkösök, gyertyános-tölgyesek és kocsánytalan tölgyesek területaránya is csökkenésnek indult, így az MBH Bank az elültetett fákkal az erdőség megújítását és fennmaradását segíti.

Idén is 140 olyan bankcsoporti dolgozó csatlakozott a kezdeményezéshez, akik szeretnének aktív szerepet vállalni a fenntarthatósági célok elérésében, amelyek a hitelintézet ESG Stratégiájában megfogalmazott karbonsemlegességre törekvő és szemléletformálási pillérekhez kapcsolódnak.

A környezetére nagy hangsúlyt fektető bankként az MBH Bank már a tavalyi évben is kiemelt figyelemmel kezelte a karbonsemlegesség elérésére tett elhatározásait, így számos olyan tevékenység támogatásában és szervezésében vesz részt, amelyek proaktívan hozzájárulnak a szén-dioxid kibocsátás folyamatos csökkentéséhez.

„A tavalyi évben rendkívüli sikert aratott az MBH Erdő kezdeményezés keretében megvalósuló faültetési programunk. Mivel felelős bankként odafigyelünk a stratégiánkban kijelölt fenntarthatósági célok megvalósítására, kollégáink közül pedig sokak számára fontos az önkénteskedés, így már tavaly tavasszal elhatároztuk, hogy minden évben tovább gyarapítjuk az erdőnket. Idén a „Fenntartható Jövő Bankja” programunkban meghatározott, a karbonsemlegesség elérésére és a biodiverzitás megőrzésére irányuló céljaink megvalósításához is egy lépéssel közelebb érhetünk az MBH Erdő által”mondta Puskás András, az MBH Bank vezérigazgató-helyettese.

A 2023. decemberében elindított „Fenntartható Jövő Bankja” komplex ESG-programnak kiemelt célja a karbonsemlegesség elérése, olyan más hosszútávú célkitűzések mellett, mint például a biológiai sokféleség védelme, a klímavédelem és a zöld pénzügyi termékek palettájának bővítése.

A biológiai sokféleség védelmének érdekében a hitelintézet idén több olyan szervezetet és vállalatot támogat együttműködéseken keresztül, amelyek az erdős területek megóvását tűzték ki céljukként, hiszen az új erdőállományok létesítése és a már meglévő fás területek megújítása nagymértékben hozzájárul a biodiverzitáshoz vezető célok megvalósításához.

Az MBH Erdő kezdeményezés által idén ültetett 13.000 fa a szakértői becslések alapján az erre kijelölt 1,3 hektárnyi területen évente 220 tonna szén-dioxidot képes megkötni, figyelembe véve, hogy ez az érték a fák növekedésével változhat.