Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Vitályos: 200 milliárd forintos pályázat indul a vállalkozások termelékenységének javítására

Hírek2021. júl. 9.MTI

A mikro-, kis- és középvállalkozások termelékenységének javítására 200 milliárd forint keretösszegű pályázat indul, a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) plusz forrásaira - Budapest kivételével - Magyarország egész területéről pályázhatnak a cégek - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára Budapesten sajtótájékoztatón.

Vitályos Eszter hozzátette, a Ginop pluszban ez az első olyan felhívás, amely Pest megyei vállalkozások számára is elérhető, köszönhetően annak, hogy a megyét támogatási szempontból le tudták választani a fővárosról.

Az államtitkár elmondta, a pályázat első szakasza július 12-től 19-ig tart, a második szakaszát októberben, a harmadikat pedig jövő januárban nyitják meg.

A vállalkozások termelékenységének növelésére, technológiai, szervezeti megújulására szolgáló pályázatban a tervek szerint 1500-3000 vállalkozást tudnak majd támogatni.

Kiemelte, a 2014-2020-as uniós fejlesztési ciklusban a mikro-, kis-, és középvállalkozások támogatása volt a fókuszban, erre kellett költeni az uniós források több mint 60 százalékát. Ez nem lesz másként a 2021-2027-es ciklusban sem - tette hozzá. Bízott benne, hogy ezzel a pályázattal lendületet tudnak adni a Pest megyei mikro-, kis- és közép vállalkozásoknak.

Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára a felhívás részleteiről elmondta,

a pályázat első szakaszában 100 milliárd forintra, a második és a harmadik szakaszában pedig 50-50 milliárd forintra pályázhatnak a cégek. A vállalkozások projektjeikhez 10 és 630 millió forint közötti támogatást igényelhetnek.

Az igényelt támogatást a vállalkozásoknak technológiafejlesztésre, üzleti felhőszolgáltatás és infokommunikációs fejlesztésekre, infrastrukturális beruházásokra, tanácsadási, illetve képzési szolgáltatások igénybe vételére, eszközbeszerzésre és az ahhoz kapcsolódó know-how megvásárlására vagy megújuló energiák használatának a bevezetésére kell felhasználniuk - ismertette az államtitkár.

Kiemelte, a Ginop plusz mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása című pályázaton azok a cégek vehetnek részt, amelyek rendelkeznek legalább egy lezárt teljes üzleti évvel, legalább 3 embert foglalkoztatnak és nem tartoznak a KATA hatálya alá.

Schanda Tamás arra is kitért, hogy Vitályos Eszter még 2016-ban kezdeményezte a kormány nevében az Európai Bizottságnál, hogy a központi régiót osszák két részre Budapestre és Pest megyére. A "Vitályos-nyitás" sikerének köszönhető - fogalmazott az államtitkár, hogy a Ginop plusz pályázatokra most már Pest megyéből is jelentkezhetnek a vállalkozások.