Új tudományos szemlét indított a Budapesti Metropolitan Egyetem
HRA METU kiadásában megjelent Új Munkaügyi Szemle idei 3. száma a HR szakma jövőbeli kihívásaira való felkészülést helyezi fókuszba.
A hazai munkaerőpiac turbulens változáson megy keresztül. Ahogy szokták mondani, a HR napjainkban az egyik legdinamikusabban változó szakma – nem véletlenül. Nem elég követni a változásokat, hanem az érintett szereplőket – szervezeteket, munkaadókat, munkavállalókat – szükséges felkészteni a jövő kihívásaira
- mondta Dr. habil Szabó Szilvia, a lap új főszerkesztője.
A Budapesti Metropolitan Egyetem gondozásában negyedévente megjelenő Új Munkaügyi Szemle, az idei évben is a tradíció és innováció kombinációjának jegyében készül.
A folyóirat az 1957-ben indult Munkaügyi Szemle örökségét viszi tovább, kiemelten foglalkozva a HR és emberi erőforrás gazdálkodás aktuális kérdéseivel. Az Új Munkaügyi Szemle kiemelten támogatja a fiatal kutatókat, lehetőséget biztosítva számukra a megjelenésre. A kiadvány célja a szakmai megújulás folytatása, egyre szélesebb körben elérhetővé téve a tudományos eredményeket.
A változás, megújulás a szerkesztőséget is elérte: Dr. habil Szabó Szilvia főiskolai tanár, szakvezető 25 év után vette át a főszerkesztői pozíciót a leköszönő Munkácsy Ferenctől, aki a lap alapítója és főszerkesztője volt a kezdetektől, és a főszerkesztőség nagy örömére a szerkesztőbizottság elnökeként folytatja a munkát és szolgálja tovább a HR szakmát szerető közösséget.
Az Új Munkaügyi Szemle 2024-es évfolyamának harmadik számának középpontjában a humánerőforrás-menedzsment és a karrierépítés interdiszciplináris megközelítései állnak.
Olyan témákat tartalmaz, mint a döntéshozatal a pályaválasztási tanácsadásban, a magyar vezetők előtt álló etikus vezetési kihívások, valamint az AI hatása a HR gyakorlatokban.
A cikkek a helyi és nemzetközi munkaerő-piaci kihívásokat egyaránt feltárják, beleértve a bérelvárások, az alkalmazottak fluktuációja és a távmunka kérdéseit.
Ezenkívül a folyóirat foglalkozik a továbbképzések egyre növekvő szükségszerűségével és a foglalkoztathatóság javításának kérdéseivel a globális HR-trendekkel összefüggésben.