75 milliárd osztalék fizetéséről döntött a MOL
PénzügyA Mol-csoport igazgatósága rendhagyó ülés keretében 75,87 milliárd forint osztalék fizetéséről döntött - közölte a vállalat.
A tájékoztatás szerint a járványhelyzetre való tekintettel a Mol az éves rendes közgyűlése helyett rendhagyó közgyűlést tartott, amelyen a napirendi pontokról a vállalatcsoport igazgatósága döntött. Az igazgatóság tagjai jóváhagyták a vállalatcsoport osztalékfizetésre vonatkozó javaslatát, és visszaállították az alap osztalékfizetést a korábbi évek tendenciájához hasonló szintre.
Az igazgatóság ezen kívül jóváhagyta a 2020-as pénzügyi jelentést és konszolidált pénzügyi beszámolót.
Tavaly a koronavírus-járvány okozta bizonytalanság és a külső környezet, valamint a piaci igények kiszámíthatatlansága miatt a Mol-csoport igazgatósága az osztalékfizetés visszatartásáról döntött, míg most, figyelembe véve a vállalatcsoport 2020-as üzleti eredményét, az erős mérleget, a jövőbeli befektetési terveket és a makrokörnyezet esetleges változásaiból adódó bizonytalanságot, az igazgatóság jóváhagyta az alap osztalékfizetésre tett javaslatot - közölték.
Az igazgatóság jóváhagyta Világi Oszkár újraválasztását a testületbe, a felügyelő- és audit bizottságba újraválasztotta Ivan Mikloąt, valamint megválasztotta Nagy Mártont. Kaderják Pétert és Dorkota Lajost a felügyelő bizottság tagjának választották.A közlemény idézi Hernádi Zsoltot, a Mol csoport elnök-vezérigazgatóját, aki kifejtette: a világjárvány és a gazdasági válság példátlan kihívások elé állította a vállalatcsoportot, de a Mol kezelte a helyzetet, és megerősödve zárta a 2020-as évet.
Mint mondta, pénzügyi eredményeiknek és sikeres működésüknek köszönhetően az idén újra tudnak osztalékot fizetni a részvényeseknek, és komoly lendülettel vágnak bele a frissített stratégiájuk megvalósításába. Folytatják a 2016-ban megkezdett transzformációt, és készen állnak arra, hogy 10 éven belül a régió körforgásos gazdaságának irányítói legyenek.
A Mol-csoport 2020-ban 2,05 milliárd dollár (630 milliárd forint) tiszta EBITDA-t termelt.
Bár a vállalatcsoport eredménye a járványhelyzet és a gazdasági válság miatt 2019-hez képest 16 százalékkal csökkent, még így is meghaladta utolsó, koronavírus-járvány után frissített célkitűzést (1,9 milliárd dollár).