Ezek lettek az év szállodái, gyógyfürdői Az Utazó magazinnál
UtazásA Nemzeti összetartozás éve jegyében került sor Az Utazó magazin hagyományos díjátadójára, amelyen az olvasók szavazatai alapján 2019 legjobb szolgáltatóinak teljesítményét ismerték el, első alkalommal a határon túli régiók legjobb magyar szálláshelyeit és éttermeit is díjazva. Az eseményen részt vett Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) elnöke is.
„A turizmus szempontjából jó hír, hogy Magyarország ma a COVID járvány szempontjából is biztonságos országnak számít. Ugyanakkor az elmúlt évek nemzetpolitikájának eredményeként azt is elmondhatjuk, hogy ma már nemcsak oktatási, kulturális, gazdasági szempontból, hanem turisztikai szempontból is egységes Kárpát-medencéről beszélhetünk. Ezért ha a kilátásokról gondolkodunk – mert nem szabad elfeledni, hogy a legnehezebb körülmények között is teremtődnek új lehetőségek – a belföldi turizmus kiemelkedő jelentősége mellett a Kárpát-medencei együttműködésnek a turizmus területén is egyre nagyobb szerep juthat.” – fejtette ki a nemzetpolitikai államtitkár.
Flesch Tamás, az MSZÉSZ elnöke a díjátadón mondott beszédében úgy fogalmazott: „Bízunk benne, hogy a Covid után, amikor ismét minden magához tér, a minőségi turizmus és a minőségi szolgáltatók fognak előnybe kerülni, mert meggyőződésem, hogy a minőségből a legnehezebb helyzetben sem szabad engedni.”
Az Utazó magazin szavazásán, a különböző kategóriákban a következő szolgáltatók bizonyultak 2019 legjobbjainak:
Az év családbarát szállodája a Kolping Hotel Spa & Family Resort, az év wellness szállodája az Oxigén Hotel Family & Spa, az év szállodai üzemeltetője a Continental Group, üzleti szállodája az Intercontinental Budapest, konferencia szállodája pedig a Continental Hotel Budapest.
Az év turisztikai városa Nyíregyháza, az év gyógyfürdője a Bükfürdő Thermal & Spa, az év wellness fürdője a Hungarospa, az év víziparkja az Aquaworld Élményfürdő, az év utazási irodája a TUI, az év légitársasága pedig a KLM.
Az év városnéző szolgáltatója a City Sightseeing Budapest, az év budapesti étterme a Rosenstein Vendéglő, az év vidéki étterme a Kistücsök Étterem, az év szállodai étterme a Láng Bistro & Gril, az év magyaros étterme a Lajosmizsei Tanyacsárda, új kategóriaként pedig az év online megoldása címet a a Hotel&More Group nyerte el.
A külhoni szolgáltatók körében összesen 12 szálláshely és étterem részesült elismerésben. Az év erdélyi magyar szálláshelye a Szent Kristóf Panzió (Tusnádfürdő), az év erdélyi magyar étterme a Restaurant Mikó (Kolozsvár). Az év kárpátaljai magyar szálláshelye a Kis Virág Panzió (Nagybégány), az év kárpátaljai magyar étterme a Vadász Csárda (Gát). Az év felvidéki magyar szálláshelye az Amade Château (Nyékvárkony), az év felvidéki magyar étterme pedig az Arany Kárász (Nyékvárkony). Az év vajdasági magyar szálláshelye a Fantastico Panzió (Zenta), az év vajdasági magyar étterme pedig a Békavár (Magyarkanizsa). Az év muravidéki magyar szálláshelye a Cuk Borház (Lendvahegy), az év muravidéki magyar étterme pedig a Hancsik Falusi Turizmus (Dobronak). Az év horvátországi magyar szálláshelye a Citadella (Várdaróc), az év horvátországi magyar étterme pedig a Darócz Étterem (Várdaróc) .