131 milliárd forintnyi innovációs pályázat nyílik idén a vállalkozásoknak
VállalkozásA Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) közötti együttműködés azon alapszik, hogy a magyar gazdaságot tudásgazdagabbá tegyék - mondta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a Vállalkozói Innovációs Tanács ülése előtt tartott sajtótájékoztatón.
Kiemelte, az elmúlt években sikeresen megújították a felsőoktatást, az innovációs és kutatási tevékenységet, a szakképzést, erősödik a felnőtképzés. Ez mind azt a célt szolgálja, hogy a magyar gazdaság versenyképes legyen.
Kifejtette, az új felsőoktatási modell nemcsak az egyetemeket helyezi egyre inkább a világ rangsorainak élére, hanem olyan képzéseket biztosít, amely a magyar gazdaság, a magyar vállalkozások érdekeit szolgálja.
A felsőoktatás megújításának lényege, hogy az egyetemek működjenek együtt a környezetükben lévő gazdasági és társadalmi szereplőkkel, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarától az várják, és kérik, támogassa ezt
- mondta Hankó Balázs.
Hankó Balázs felidézte, hogy a magyar szakképzésben hagyományai vannak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával való együttműködésnek, ennek is köszönhető, hogy a szakképzés gazdaság- és munkaerőpiac-érzékennyé vált, a cél még inkább kiszolgálni a munkaerőpiaci igényeket.
Az innovációs miniszter hangsúlyozta, a magyar gazdaság akkor lesz erősebb, ha a magyar vállalkozások innoválnak. A Vállalkozói Innováció Tanács célja, hogy a magyar vállalkozások innovációs képességét erősítsék, hiszen az innováló kis- és középvállalkozások (kkv) hatékonyabbak, magasabb bért fizetnek, és növelik az exportképességüket.
A magyar gazdaságnak minél több innováló kis- és középvállalkozásra van szüksége, ezért írnak ki idén 215 milliárd forintnyi innovációs pályázatot, amiből 131 milliárd forint magyar vállalkozásokhoz jut
- mondta Hankó Balázs.
Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke arról beszélt, hogy a magyar vállalkozásoknak tudásalapú kamarára van szükségük.
A tudásalapú kamara segíti a vállalkozásokat technológiaintenzív szakaszba lépni, hogy versenyképességük növekedjen. A tudásra építő vállalkozások többletértéket teremtenek, ezt segítené a kamara és a KIM együttműködése - mondta az MKIK elnöke.
Nagy Elek szólt arról is, hogy a kamara a vállalkozások megkérdezésével felméri, hogyan lehetne hatékonyabbá tenni a felnőttképzést, a szakképzést és erősíteni az innovációt.