Tengeri sün, medúza és robogóbaleset – ezek a leggyakoribb veszélyek nyaraláskor

Biztosítás2019. júl. 5.növekedés.hu
A rovat támogatója:

A nyári nyaralási időszakban megugrik a segélyhívások száma az asszisztencia szolgáltatóknál. A nyaralók leggyakrabban tengeri sün okozta sérülés, medúzacsípés miatt szorulnak orvosi ellátásra, Görögországban pedig kiemelkedően sok a bérelt robogóval történt baleset - derül ki az Europ Assistance Magyarország adataiból.

A nyár bő három hónapja alatt leggyakrabban a mediterrán országokba utazók szorulnak orvosi segítségre, legtöbbször Görögországból, Törökországból, Horvátországból érkezik hívás, de sokan szorulnak ellátásra az Ausztriában, illetve Bulgáriában nyaralók közül is.  

Az egészségügyi problémák közül a leggyakoribbak a rovarcsípések, a medúzacsípések, illetve a tenderi sün vagy kagyló okozta sérülések. A gyakoriságot tekintve ezt követik azok az esetek, amikor gyomorproblémák, hányás-hasmenés miatt szorulnak orvosi segítségre a nyaralók.

Az utóbbiak a mediterrán országokba, illetve az Egyiptomba, Tunéziába és Marokkóba utazók körében fordul elő a leggyakrabban. Sokan nem tudják, de az ugyancsak gyakori középfülgyulladás kezelését követő öt napban nem szabad repülőre ülnie a betegnek, így gyakoriak az olyan esetek is, amikor az orvosi kezelés mellett a biztosítók az átbookolás, illetve – szerződéstől függően – a kényszerű kint tartózkodás szállásköltségét is térítik.

A Görögországba utazók körében nem ritka a robogóbaleset, mivel a nyaralók gyakran bérelt járművel járják be a szigeteket, s nincsenek felkészülve arra, hogy a közlekedési szabályokat a mediterrán országban lazábban kezelik.

Fontos tudnivaló, hogy aki alkohol fogyasztása után ül járműre, azt vezeti, annak orvosi kezelését, orvosi ellátását nem térítik meg a biztosítók, az alkoholos befolyásoltság állapotában okozott balesetek miatti ellátás ugyanis minden szerződésben a kizárások között szerepel.

A külföldi nyaralások során szerencsére ritkán, de minden évben előfordulnak olyan súlyos betegségek is, mint az infarktus vagy a stroke. Ezekben az esetekben életfontosságú a mielőbbi kórházba kerülés, illetve a gyors és szakszerű orvosi ellátás, így ilyen súlyos esetekben azonnal mentőt kell hívni, s csak ezt követően lépjünk kapcsolatba az asszisztencia szolgáltatóval!

„Külföldi utazás, nyaralás során bárkivel előfordulhat véletlen baleset vagy váratlan betegség, ezekben az esetekben döntő fontosságú, hogy milyen gyorsan kerülünk a megfelelő egészségügyi intézménybe.”

– hívta fel rá a figyelmet Kalmár László, az Europ Assistance Magyarországért is felelős régiós vezetője.