Átadták a Magyar FDI Gazdaságfejlesztési Díjakat
HírekElőször adták át a Magyar FDI Gazdaságfejlesztési Díjakat. Az ELTE Innovációs Nap keretein belül átadott díjakat az innovatív befektetések és kifektetések ösztönzése, valamint a gazdaságfejlesztés területén nyújtott kiemelkedő teljesítmények elismeréseként ítélte oda az egyetemi és gazdasági szakértői közösségből álló zsűri. Idén négy kategóriában díjazták a legjobbakat.
A „Magyar FDI Gazdaságfejlesztési Díj – Az Innovatív Befektetésekért és Kifektetésekért legtöbbet tett személynek” járó elismerést Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója kapta, aki kiemelkedő munkájával és vezetői szerepével járult hozzá Magyarország gazdasági kapcsolatainak bővítéséhez.
Joó István köszönőbeszédében elmondta, hogy a Nemzeti Befektetési Ügynökség már tíz éve azon dolgozik, hogy hozzájáruljon Magyarország gazdaságának fejlődéséhez.
A külföldről érkező befektetések előmozdítása révén hoztunk létre az elmúlt időszakban számos új munkahelyet, illetve hozzájárultunk ahhoz is, hogy Magyarország keleti térségei fejlődni tudjanak.” A HIPA vezérigazgatója kiemelte: „2023-ban 13 milliárd eurónyi befektetés érkezett Magyarországra a Nemzeti Befektetési Ügynökség munkája révén. Ez a díj elismerése az elmúlt év munkájának, egyben pedig inspiráció arra nézve is, hogy új befektetések, új technológiák révén a továbbiakban is hozzájáruljunk Magyarország gazdaságának és déli területeinek fejlődéséhez.
Joó István hozzátette, hogy a díjat nem kaphatta volna meg kollégái munkája nélkül, és megköszönte a szervezet valamennyi munkatársának az elmúlt évek közös munkáját.
Az „Innovatív Befektetési Vállalkozás” díjat 2024-ben az aiMOTIVE Informatikai Kft. kapta. A vállalat az automatizált vezetési megoldások fejlesztése terén végzett úttörő munkájáért nyerte el a díjat. Az aiMOTIVE élvonalbeli automatizált vezetési megoldásokra specializálódott technológiáival és innovációs megoldásaival példát mutat az iparág számára.
Az „Innovatív Kifektetési Vállalkozás” kategóriában a MEDICOR Elektronika Zrt. kapta az elismerést. A magyar vállalat a törökországi projektjével érdemelte ki a díjat. A társaság újszülött-gyógyászati műszereinek fejlesztése és gyártása révén nemcsak a hazai egészségipar meghatározó szereplője, hanem nemzetközi szinten is sikeresen képviseli Magyarországot.
Végül az „Innovatív Befektetői Környezet Kialakításáért” járó díjat adták át a szervezők, e kategória díjazottja Lám István, a Tresorit alapítója lett, aki korszakalkotó ötleteivel és megvalósításaival mutat példát, valamint hiánypótló munkát végez a felsőoktatási innovációs ökoszisztéma fejlesztése érdekében.
Az eseményen a díjak átadása mellett bemutatták az egyetem és partnerei innovációs eredményeit is.
Az egyetem vezetése hangsúlyozta, hogy az akadémiai kutatás és az üzleti szféra közötti együttműködés kiemelt fontosságú a versenyképes gazdaság kialakításában.