Nézze meg, hogy mentenek tíz emelet magasból az E.ON szerelői

Hírek2024. aug. 31.Növekedés.hu

Szédítő magasságban dolgoznak, baj esetén is helyt kell állniuk a villamoshálózati szerelőknek. Az E.ON szakemberei több mint 30 méteres magasságban gyakorolják, hogyan mentsenek le valakit a magasból. Az extrém helyzetet bemutató gyakorlatot látványos videón mutatja be a cég. A vállalatcsoport célja, hogy munkatársai kellő rutint szerezzenek a kockázatos helyzetek kezelésére - olvasható a sajtóközleményükben.

Egy 30 méter magasságú nagyfeszültségű oszlopon lett rosszul munkavégzés közben egy szerelő, társainak biztonságosan kell lementeniük a földre, hogy mielőbb egészségügyi ellátásban részesüljön. Ilyen váratlan esemény szinte bármikor megtörténhet, ezért az E.ON Hungária Csoport folyamatosan készíti fel szerelőit ezen helyzetek biztonságos kezelésére.

Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy több millió ügyfele számára biztosítsa a folyamatos áramszolgáltatást a Dunántúlon, Pest megyében és Budapesten. Ennek érdekében munkatársainak időnként extrém körülmények között kell helytállniuk, és baj esetén készen kell állniuk társaik megsegítésére is.

Az évenként elvégzett mászási-mentési gyakorlatok abban segítenek, hogy a szerelők számára rutinná váljon a veszélyhelyzetek kezelése és a mentőkészülékek használata. A gyakorlatokat az E.ON nagyfeszültségű oszlopokon beavatkozásokat végző főelosztó-hálózati és munkavédelmi specialistái közösen dolgozták ki, és együttesen felügyelik azokat a végrehajtáskor.

A vállalatcsoport látványos videón mutatja be az ügyfeleknek, hogyan történik a mentés a szédítő, tízemeletes magasságban. A kisfilm a következő linken érhető el.

A több mint 30 méter magas oszlopokon dolgozók által használt biztonsági eszközök is tükrözik ennek a munkának a veszélyeit: a szerelők multifunkciós teljes testhevedert viselnek, akár 100 méter hosszú mászókötelet, 250 kilogramm terhelést is kibíró függőlétrákat és többek között feszültségkémlelő készülékeket használnak testi épségük megóvására.

Az E.ON Hungária Csoport kiemelt feladatának tekinti a biztonságos munkavégzés megteremtését valamennyi szakembere számára, akik közül az áram- és gázhálózatot építő, karbantartó munkatársak különösen veszélyes körülmények között dolgoznak. A rendszeres képzések, a speciális védőfelszerelések és a prevenció mind hozzájárulnak ahhoz, hogy megelőzzék a súlyos baleseteket.