Ezt a hibát ne kövesse el, ha kimenne a Puskás Arénába válogatott meccsre
ElemzésekKimennék a Puskás Arénába egy EB-selejtezőre, mi a teendőm? Az elmúlt években sokat fejlődött a magyar labdarúgó válogatott, ezzel együtt megnőtt az érdeklődés is a mérkőzéseik iránt, sokan fontolgatják, hogy a következő tétmeccset nem a TV előtt ülve néznék. Csakhogy nem is olyan egyszerű jegyet szerezni, ezért a kezdők számára összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Júniusban folytatódik a magyar labdarúgó válogatott számára az Európa-bajnoki selejtezősorozat. Mivel a csapat a korábbi években komoly eredményeket ér el a nemzetközi porondon, ennek megfelelően egyre nagyobb érdeklődés övezi a meccseiket, így valószínű, hogy a közelgő hazai pályás mérkőzésükre is sokan lesznek kíváncsiak, köztük olyanok is, akik eddig beérték azzal, hogy a TV-ben követték az élő közvetítéseket.
Csakhogy aki először menne ki szurkolni, okkal teszi fel a kérdést, mégis hol lehet beszerezni a belépőket a Puskás Arénába, és mennyi idővel a meccs előtt kell elkezdeni a jegyvadászatot, ha nem akarunk lemaradni az utolsó szabad ülőhelyekről is? Egyáltalán mennyibe kerül egy belépő? A Növekedés.hu mindent összeszedett, amire egy kezdő szurkolónak szüksége lehet.
A hatalmas stadion is lehet kicsi
A Puskás Aréna, ahol Marco Rossi csapata a hazai mérkőzéseit játssza, a magyar futball egyik legnagyobb és legszebb stadionja. Az 1950-es években épült Puskás Ferenc Stadion helyén felhúzott, és 2019-ben átadott aréna több mint 67 ezer fő befogadására alkalmas, így könnyen gondolhatnánk azt, hogy ekkora nézőtéren biztosan akad majd szabad hely. Az eddigi tapasztalatok ugyanakkor azt mutatják, hogy nem érdemes a jegyek beszerzését halogatni, ugyanis aki így tesz, az könnyen a kanapén találhatja magát a meccs napján.
Az idei hazai tétmérkőzések iránt ugyanis akkora az érdeklődés, hogy már tavaly elkapkodták az erre szóló bérleteket, a Magyar Labdarúgó Szövetség tájékoztatójából az is kiderül, hogy
rögtön a bérletértékesítés első napján húszezer bérlet talált gazdára,
ami már csak azért is impozáns eredmény, mert ha nem is megfizethetetlenek ezek a bérletek, az átlagfizetésből, vagy az alatt élők azért megérzik eztv a kiadást. A Puskás Aréna legjobb helyeire szóló bérletek tavaly 65 ezer forintba kerültek, igaz, egyes helyekre már 18 ezer forintért is lehetett bérletet váltani a márciustól novemberig tartó mérkőzéssorozatra.
Mivel mind a 30 ezer éves bérlet elfogyott még 2022 decemberében, így eleve csak el nem adott helyekre lehet megvásárolni a belépőket.
Hetekkel a meccs előtt indul a roham
A válogatott mérkőzéseire jegyek válthatóak interneten, a meccsjegy.mlsz.hu oldalon, az így megvásárolt belépőket kinyomtatva lehet felhasználni a stadion kapuinál. Személyesen a Ticket Express négy budapesti irodájában, illetve országszerte a Ticket Express partnerirodáiban lehet megvásárolni - tájékoztat a labdarúgó szövetség honlapja. Hozzáteszik, jegyváltás csak klubkártya/futballkártya használatával lehetséges, amelyhez némi adminisztráció árán ingyen hozzá lehet jutni.
Az online felületen hetekkel a meccsnap előtt indul a jegyek árusítása, mégpedig úgy, hogy az MLSZ saját szurkolói klubjának tagjai vásárolhatnak először, ami ezután megmarad, azért indul a nagy hajrá.
Azt, hogy a júniusi mérkőzésre mikor indítják a jegyek értékesítését, még nem tudjuk, mindenesetre a március 23-án rendezett, észtek elleni barátságos találkozóra, illetve a bolgárok elleni Európa-bajnoki selejtezőre február 27-én 10 órától kezdtek el jegyet eladni a meccsjegy.mlsz.hu-n a szélesebb közönség számára. Előbbire elhelyezkedéstől függően 3–12 ezer forintért, míg négy nappal későbbi EB-selejtezőre 5–18 ezer forintért árulták a belépőket.
Erre kell figyelnünk egy profi szurkoló szerint
- Nagyon résen kell lenni, és ha elkezdődik az árusítás, az első adott alkalommal lecsapni a jegyre - mondja a Növekedés.hu-nak Ágoston Balázs.
A hivatásos szurkoló szerint egy-egy népszerűbb meccs előtt pillanatok alatt elfogyhatnak a szabadon forgalmazott jegyek.
Azt sem rejti ugyanakkor véka alá, hogy mindez nem egyszerű folyamat.
- Rengetegen ugranak fel ilyenkor a honlapra, amire a szerver sajnos nincs felkészülve. Visszatérő probléma, hogy nem bírja a terhelést és lefagy. Gyakori bosszúság, hogy mikor már éppen eljutottál a vásárlás végére, rányomnál a fizetés gombra, akkor száll el a rendszer, és kezdhetsz mindent az elejéről - mondja Ágoston Balázs hozzátéve, mindezzel ráadásul rendre a munkahelyen kell szórakozni, mivel az MLSZ általában munkaidőben indítja el az értékesítést.