Kegyetlenül megbánták a britek az EU-kilépést
GlobálEgy frissen végzett felmérés azt mutatja, hogy Nagy-Britannia lakosainak többsége kegyetlenül megbánta a brexitet, mivel a nagy szuverenitástól nem lett boldogabb, ellenben gazdasági helyzete igen sokat romlott.
Egy 2000 választópolgár megkérdezése által végzett felmérés azt mutatja, hogy 6 és fél évvel az EU-tagságról szóló népszavazás után a britek többsége kedvezőtlennek tartja a döntést. Ez persze csak az angolok és a walesiek esetében érdekes, miután a skótok és az északírek eleve az Unióban maradás mellett voksoltak.
Siker helyett kudarc jött az állami egészségügyben
A The Guardian szerint minden 10. megkérdezett mondta azt, hogy javult pénzügyi helyzete a kilépés következtében, 35 százalékuk azt válaszolta, hogy romlott. 9 százalék gondolja úgy, hogy az EU elhagyása segített az NHS-nek, az állami egészségügyi intézménynek, míg 47 százalék gondolja úgy, hogy negatív volt a hatás az egészségügyre.
Utóbbi annyiból lényeges, hogy Boris Johnson későbbi miniszterelnök azzal kampányolt, hogy a hetente az EU kasszájába befizetett 350 millió fontból milyen remekül fel lehet fejleszteni az egészségügyet.
Megtolta a brexit az inflációt
Mindössze 7 százalék gondolja, hogy az Unió elhagyásával alacsonyabbak lettek az árak az üzletekben, mint ha benn maradtak volna, ugyanakkor 63 százalék úgy gondolja, hogy a kilépés nagyot lendített az infláción és a megélhetési költségek durva elszállásán.
Kétségtelen, hogy Nagy-Britanniában jóval magasabb volt az infláció és súlyosabb lett a megélhetési válság, mint az EU-tagállamok többségében.