Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

120 millió forint extra juttatás az Erste dolgozóinak

HR2023. júl. 26.Növekedés.hu

Közel 120 millió forint extra juttatásban részesültek idén az Erste magyarországi munkavállalói, miután az osztrák pénzintézet részvényenként 1,90 eurós osztalék kifizetéséről döntött a közgyűlésén. A bank tavaly hirdette meg munkavállalói részvényjuttatási programját: a magyar Erste dolgozóinak közel 80 százaléka kapott 350 euró értékben Erste-részvényeket, és további kedvezményes részvényvásárlási lehetőséggel is élhetett. A tavalyi juttatás során szerzett részvények osztalékát az idén már kézhez is kapták a dolgozók, miközben a társtulajdonosi program folytatódik: újabb körben kaptak részvényt a munkavállalók - írja a bank közleménye.

Sikeresen zárta első évét az Erste munkavállalói részvényprogramja, amely az idén folytatódik. A bank tavaly hirdette meg társtulajdonosi programját, amelyben az összes jogosult munkavállaló 350 euró értékű Erste-részvényt kapott szeptemberben. Ezen túl az érintett munkavállalók további részvényeket vásárolhattak saját megtakarításukból, a befektetést pedig a bank akár meg is duplázta a számukra.

A programban az elmúlt évben az Erste magyarországi munkavállalóinak közel 80 százaléka vett részt. Közülük rendkívül sokan éltek az extra részvényvásárlás lehetőségével is. Az ő befektetésük értéke – a bank részvényárfolyamának emelkedése miatt – már most 40 százalékkal nagyobb, ám a program értelmében ehhez a többlethez még nem juthatnak hozzá. A társtulajdonosoknak ugyanis vállalniuk kellett, hogy a szavazati jogokat öt évre átadják az Erste Mitarbeiter Stiftungnak (az Erste Munkavállalói Alapítványnak), és a részvényeket öt évig nem adják el. Ugyanakkor az éves osztalékot mindenki megkapja – márpedig az osztrák bank közgyűlésének döntése nyomán ez részvényenként 1,90 eurót jelent. A magyar munkavállalók így már most összességében közel 120 millió forintos juttatásban részesültek. Ez munkavállalónként átlagosan 40 ezer forint körüli összeget jelent.

A részvényjuttatás ugyanakkor nem egy egyszerű honorárium, hiszen hozzájárul a vállalati kultúra és a tulajdonosi szemlélet erősítéséhez – hangsúlyozta Mihók Krisztina, a pénzintézet HR vezetője. Kiemelte: az Erste vállalati kultúrája a munkatársak, az ügyfelek és a tulajdonosok elégedettségére épül, amit ez a program különösen kiemel. „Ha a kollégáink elégedettek, akkor az ügyfeleink is azok lesznek, ami hozzájárul a tulajdonosi érték növekedéséhez” – tette hozzá.

A részvényprogram a bank széleskörű juttatási programját egészíti ki, amelynek része a 2019-ben elindított lojalitás program. A rugalmas, több elemében is szabadon variálható programban két év munkaviszonyt követően négy lépcsőben nő a választható juttatások köre. Az Erste extra szabadsággal, saját fejlődésre fordítható tanulmányi kerettel, nyugdíjpénztári hozzájárulással, valamint az akár a családra is kiterjeszthető egészségbiztosítással támogatja a munkavállalókat a teljes körű élet megteremtésében.

Az Ersténél hisznek a kollégákban, és szeretnék, ha a munkatársak is hosszabb távra terveznének a bankkal. A társtulajdonosi program erősíti a kollégák lojalitását, és azt is mutatja, hogy a dolgozók is hisznek az Erstében és magukban, hiszen saját pénzükből is vásárolnak a bank részvényeiből – szögezte le Mihók Krisztina.

A bank döntése értelmében a program idén is folytatódik, a munkatársak ismét 350 euró értékű részvényjuttatást kaptak, és újra lehetőségük volt további kedvezményes részvényvásárlásra is a tavalyihoz hasonló feltételek mellett. A program mindemellett egy edukációs eszköz is, hiszen segítségével az Erste minden kollégája szinte kockázat nélkül belekóstolhat a befektetések világába. A program szoros kiegészítője egy pénzügyi edukációs webinárium sorozat is, ami támogatja a munkatársakat ismereteik bővítésében és befektetési döntéseik megalapozásában, ezzel segítve a pénzügyi egészségük kialakítását. Ennek köszönhetően ők is jobban tudják majd segíteni az ügyfeleket az eligazodásban, hogy a bankolás emberközeli, mindenki számára érthető legyen.