A koronavírus eredetét az Egyesült Államokhoz kötik a kínaiak

Életmód2021. aug. 30.D.J.

Kína szerint a járványért egy Washington közelében lévő katonai telep felel.

A pandémia kitörése után sokáig csak az összeesküvés-elméletek rajongói közt volt igazán népszerű azaz elmélet, miszerint a COVID-19 vírus valójában egy laborbaleset miatt kezdett el terjedni.

Ám az utóbbi hónapokban egyre másra látnak napvilágot olyan bizonyítékok, amelyek épp ezt a teóriát támasztják alá.

Májusban előkerült egy amerikai hírszerzési jelentés, amely szerint Kínában a Vuhanban működő Virológiai Intézet három kutatója még 2019 novemberében hasonló tünetekben szenvedett, mint a COVID-19 betegek.

Három hónapja Joe Biden amerikai elnök már kifejezetten kérte az amerikai titkosszolgálatokat, hogy derítsék ki, van-e alapja a labor balesetről szóló teóriának.

Több jel mutat arra is, hogy az első szuperterjesztő esemény az a Katonai Világjátékok lehetett, amelyet 2019 októberében tartottak meg Vuhanban. Gyanús, hogy a város utcái már akkor üresek voltak. Egy luxemburgi triatlonista azt is elárulta, hogy a reptéren hőmérővel megnézték a testhőmérsékletüket.

Kínában persze nem nézik jó szemmel a fejleményeket.

Az ázsiai ország ezért egyre nagyobb hangsúlyt helyez a saját elméletük propagálására. Szerintük ugyanis a COVID-19 vírus épp hogy az Egyesült Államokból ered. Méghozzá egy Washingtonhoz közeli katonai létesítményből a Fort Detrickből. Erről a helyről annyit kell tudni, hogy a XX. század közepén ez volt az amerikai biológiai fegyverprogram központja.

Jelenleg különféle vírusokat kutatnak itt, így például az ebolát és a himlőt is.

A kínai kormánynak úgy tűnik érdemi bizonyítékai nincsenek, vagy legalábbis egyetlen eggyel se hozakodtak elő, helyette viszont szeretik azt sejtetni az állami médiában, hogy Fort Detrick egy roppant gyanús hely tele titkokkal.

A témáról már egy dokumentumfilmet is készítettek.

De a propaganda gépezet itt nem állt meg. Van egy kínai rap csapat CD Rev néven, akik a kínai kormány támogatását élvezik. Ők egy olyan dallal álltak elő, amelynek pár sora így szól:

Nyisd ki a Fort Detrick kapuit. Deríts fényt a gondosan őrzött titkokra.

Ez a két mondat a Kínai Külügyminisztérium szóvivőjének Zsao Lidzsiannak annyira tetszett, hogy Twitteren meg is osztotta őket azzal a megjegyzéssel, hogy „ez a rap dal kimondja, amit gondolunk.”

Az egyik kínai napilap a Global Times már arra is utalt, hogy egy amerikai koronavírus szakértőnek Ralph Baric-nak is köze lehet a pandémia elindításához.

Időközben még egy online petíció is indult, amely azt követeli az Egészségügyi Világszervezettől, hogy derítsék ki, hogy mi folyik Fort Detrick-ben. A petíciót mellesleg roppant könnyű aláírni mivel elég egyetlen gombra rányomni - hívja fel rá a figyelmet a BBC.

Így eddig több mint 25 millió „aláírás” gyűlt össze.

A történet egyik meglepő fordulata az volt, amikor a kínai média egy svájci kutatót, Wilson Edwards-ot kezdte több helyen is idézni. Edwards a Facebook-on azt írta, hogy Washington annyira megszállottan akarja támadni Kínát, hogy amikor a vírus eredetéről van szó nem hajlandó észrevenni a tényeket.

A probléma ezzel annyi, hogy a Kínában működő svájci nagykövetség elmondása szerint Wilson Edwards nevű svájci állampolgár nem létezik.

Ahogy a BBC írja: egy kitalált személyről lehet szó. Előfordulhat, hogy a kínai propagandagépezet állt elő egy kamu szakértővel, hogy még hitelesebbnek tűnjön, amikor Amerikát kritizálják.

Ami látható, hogy újabban a kínai propaganda már nem csak befelé, hanem a külvilágnak is szól. Az üzeneteiket például a Twitteren is szétkürtölik pedig a közösségi oldal be van tiltva Kínában.