Szankcionálhatják a be nem oltott egészségügyieket
ÉletmódNapokon belül elkészül az egészségügyi dolgozók kötelező Covid-oltásáról szóló jogszabály-tervezet, amelyben határidő és szankciók is szerepelnek majd – értesült a növekedés.hu.
Intézményenként eltérő, hogy az orvosok és ápolók mekkora hányada van beoltva koronavírus ellen, van, ahol majdnem mindenki élt a lehetőséggel, másutt a dolgozók alig fele.
Az egészségügyiek átoltottságára vonatkozó adatokat most összegzik – tudta meg portálunk, miután a kormányfő reggel bejelentette: az egészségügyben kötelezővé teszik a Covid-oltást.
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora korábban arról számolt be, hogy náluk a betegágy mellett dolgozó orvosok 100, míg az ápolók 92 százaléka védett, vagyis átlagosan 96,6 százalékos az átoltottság.
A Honvédkórházból 90 százalék feletti átoltottságról adtak hírt. Arról, hogy az egészségügyi dolgozók mekkora hányada oltatta be magát koronavírus ellen, a Magyar Orvosi Kamarának sincs hivatalos adata, de ők úgy becsülik, magasabb az átoltottság, mint a lakosság körében.
Az orvosi és az ápolókat tömörítő szakdolgozói kamara is üdvözölte egyébként a kormányfői bejelentést, mert szerintük ezzel jelentősen mérsékelhető az esetleges 4. járványhullám súlyossága.
A növekedés.hu úgy tudja, napokon belül megszületik a rendelet a kötelező oltásról, és ebben egy időhatár is szerepel majd, ameddig a vakcinát be kell adatni.
A jogszabályban szankciók is szerepelnek majd.
Azokban az országokban, ahol már korábban kötelezővé tették az egészségügyiek számára a Covid-ellenes oltást (ilyen Olaszország, Franciaország és Görögország is), ugyancsak büntetik azokat, akik megszegik az előírást: fizetéscsökkentéssel, illetve –megvonással, áthelyezéssel, de akár elbocsátással is számolniuk kell.