Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Szállodaláncot hoz létre az Avalon Park

Utazás2020. jan. 27.Növekedés.hu
A rovat támogatója:

A miskolctapolcai Avalon Park közel ötödik éve működő turisztikai beruházás a Bükk szívében. Az Avalon Park a beruházást mintaprojektté kívánja tenni, és a brand égisze alatt szállodaláncot létrehozva a vendéglátást újabb magyarországi helyszínen bővíti tovább – olvasható az Avalon Park közleményében.

A Miskolctapolcán, mintegy öthektáros területen létesült Avalon Park megépítésének célja egy minden igényt kielégítő családi és szórakoztató élménycentrum létrehozása volt, mely a régió turizmusának és gazdaságának fellendítésében egyaránt kulcsszerepet játszik.

Világszinten is elismert kiválóságát pedig bizonyítja, hogy az Avalon az elmúlt években elnyerte a legtöbb hazai és nemzetközi turisztikai elismerést. Szállodája – az Avalon Resort & SPA – nem csak családok, de baráti társaságok és üzleti utazók számára is kiváló kikapcsolódási lehetőséget biztosít.

Az éves szinten idelátogató 150-200 ezer vendég, a legősibb építőanyag, a fa felhasználásával – finn rönkház technológiával – megépült hotelben és rönkházak mindegyikében valódi, természetközeli élményben részesül. 

A vendégek visszajelzései és az elmúlt évek eredményességének köszönhetően született meg az a tulajdonosi döntés, hogy a park fennállása óta megszerzett tapasztalatot és tudást egy szállodalánc kiépítésébe fektessék - áll a közleményben.

A tervezett szállodalánc első elemének, egy új Avalon hotelnek a megépítéséhez először is egy megfelelő területre van szükség, ahol a megtervezett minőségben és nagyságban valósulhat meg egy új, 5 csillagos színvonalat képviselő, prémium beruházás.

A tulajdonosok – lokálpatriotizmusuknak köszönhetően – első körben mindenképpen Magyarországon szeretnének új és megfelelő helyszínt találni.

Az előzetes kiválasztás alapján az egyik célzott helyszín Tata városa.

Az ikonikus Öreg-tó és a partján álló tatai vár közelében az új Avalon beruházás a térség ékszerdobozává válhatna, tökéletes összhangban a természetes környezettel.

További lehetséges helyszínként merült fel a Balaton déli partján fekvő, csodálatos természeti adottságokkal rendelkező Zamárdi, valamint Balatonföldvár.

Zamárdi a déli part egyik legkönnyebben megközelíthető üdülőhelye, ez utóbbi népszerűségét a több kilométer hosszúra nyúló, gondozott szabad strandja, a tihanyi félszigetre néző páratlan panorámája, választékos kulturális programjai és a gyönyörű tájakon vezető turistaútjai biztosítják.

Balatonföldvár a Balaton déli partjának egyik legszebb és legrendezettebb települése. A tó vize itt sekély, ezért a nyugodt, családias üdülésre vágyók közkedvelt célpontja, de az ide látogatók számos aktív sportolási lehetőség vagy kulturális rendezvény közül is választhatnak. A város nevezetességévé vált fürdőtelepe vagy az egyik leggyönyörűbb balatoni kikötője mindenképp vonzó látnivaló, akár a messzebbről idelátogató turisták számára is.

Mindkét település már most is meghatározó turisztikai célpontja a Balaton ezen szakaszának, amit csak fokozhat az új beruházás, hiszen kellemes hétvégi kirándulóhely lehet akár a budapesti, azon belül a magasabb igényű célközönség számára is.

A koncepció megvalósulása a minőségi szálláshelyek növelése mellett számos további előnyt is kínál, hiszen marketing aktivitása, média költései és hirdetései, hozzájárulnának a térség, különösen a beruházásnak helyet adó város hírnevének növeléséhez, új turisztikai célcsoportok eléréséhez.

A szálloda-beruházás a tervek szerint közel 200 fő számára biztosít majd állandó munkalehetőséget, a kiválasztott város pedig a megnövekedett idegenforgalmi adóval és egy országos hírű és vonzású hotellel gyarapszik, amely további fejlesztéseket tesz lehetővé a város számára. Ezáltal a térség – ahogy az Avalon Park esetében is történt – rövid időn belül hazánk egyik ikonikus szimbólumává és kihagyhatatlan látnivalójává válhat.