Ki is áll Trump kihívója mögött? Olyan címet kaphat, amilyenre eddig nem is volt példa

Elemzések10 órájaNövekedés.hu

Mondják, egy sikeres férfi mögött mindig áll egy sikeres nő. Vagy éppen fordítva. Doug Emhoff az ország első úriembere lenne, ha Kamala Harris elnyerné az elnökséget.

Amennyiben a leköszönő alelnök elviszi a pálmát, férje, a szabad világ első második úriembere Doug Emhoff, 30 éves szórakoztató ügyvédi karrierrel a háta mögött, az ország első úriemberévé avanzsálhat.

A férj hagyja ragyogni a feleségét

Amikor Harris 2021. január 20-tól, az Amerikai Egyesült Államok 49. alelnökeként hivatalba lépett, Doug Emhoff – ahogy ő fogalmazott egy interjúban – az ország első „második úriembere” lett. Az amerikai szlengben pedig hamarosan „feleség srácnak" nevezték el, olyan férfira utalva ezzel, aki hírnevét a feleségének köszönheti, vagy aki kivételesen támogatja a feleségét.

Nem vitás, Emhoff számára a házasság Harris-szel azt jelentette, hogy hátralép, s hagyja ragyogni a feleségét.

A kereken 60 éves Emhoff Brooklynban született és Matawanban nőtt fel, mielőtt családja, tinédzserkorában Kaliforniába költözött. Los Angelesben végezte főiskolai és jogi egyetemi tanulmányait, majd végigjárta a ranglétrát a nagy ügyvédi irodáknál, köztük a Vable-nél és a DLA Pipernél. Ez utóbbinak később a partnere lett, évi 1,2 millió dolláros fizetéssel.

2023 május 29, Kamala Harris alelnök és Doug Emhoff az Arlington temetőben, a megemlékezés napi ünnepségen (fotó: Shutterstock)

Onnan 2020-ban azonban az összeférhetetlenség miatt távoznia kellett. Ezzel feladta szórakoztatóipari jogi karrierjét, és amikor Washington DC-be költözött, tanítani kezdett a Georgetown Law School-ban.

Vakrandi hozta meg a szerelmet

Doug Emhoff 2013-ban egy közös ismerősük által szervezett vakrandin találkozott először Kalifornia akkori főügyészével, Kamala Harris-szel. A következő év augusztusában házasságot is kötöttek a Santa Barbara megyei bíróságon, ám mindkét házastárs megtartotta vezetéknevét.

A férj két gyermeket hozott a házasságba, akiket Harris segített felnevelni. Cole és Ella nevének monogramját a mostohaanya bal csuklójára tetováltatta, akit a felnőtt gyerekek a mai napig „Momala"-nak becéznek.

Amikor találkoztak, Harris már befolyásos politikus volt

Emhoff és Harris másfajta politikai pár, mint Obamaék, Bush vagy Clintonék, akik viszonylag fiatalon házasodtak össze, amikor a férfiak még politikai karrierjüket építették. Donald és Melania Trump pedig a feleség 35 éves korában házasodtak össze, amikor a férj 59 évesen valóságshow-műsorvezető volt. Harris és Emhoff már a megismerkedésükkor mindketten 50 év körüliek voltak, és Harrisnek nem volt gyermeke.

Az antiszemitizmus elleni harc nagykövete

Az Egyesült Államok első második úriembere az első zsidó házastársa egy amerikai alelnöknek. Nem véletlen, hogy Emhoff a Biden-adminisztráció egyik legjelentősebb arcává vált az antiszemitizmus elleni küzdelemben.

Az alelnök férje az elmúlt időszakban elutazott a lengyelországi Auschwitz-Birkenau haláltábor egykori helyszínére, és 2023-ban Németországban vett részt a holokauszt nemzetközi emléknapján.

Amióta Harris a párt elnökjelöltje lett, Emhoff még többet járja a világot, és felesége, illetve jelölttársa, Minnesota kormányzója, Tim Walz nevében kampányolt. A

férj, többek között, Párizsba is elutazott, hogy vezesse az amerikai delegációt a párizsi olimpia záróünnepségén, átvéve Jill Biden first lady helyét.