Az adatok időállapota: késletetett. | Jogi nyilatkozat

Nagy sikert ért el egy új magyar nyelvtanulási módszer

Siker2023. jún. 21.MTI

Több mint 22 ezren töltötték már le a világ szinte minden tájáról az angol szóbeli kommunikációt segítő Talk@Ease applikációt, aminek lesz német és vélhetően spanyol verziója is - közölte a módszert fejlesztő Digital Language Solutions Kft.

Az 2021 augusztusában alapított magyar startup 2021-ben és 2022-ben 15+40 millió forint befektetést kapott a Hiventures tőkealap-kezelő által a Széchenyi 2020 pályázatból.A támogatás segítségével Szatmáriné Majoros Judit és nyelvtanár kollégái kidolgoztak egy olyan párbeszéd-gyakorlatokra épülő tanítási-tanulási módszert, amely kifejezetten a társalgási rutinszerzésre fókuszál üzleti és hétköznapi témákban.

Módszerük digitalizálásával született meg az AI-alapú megoldásokra épülő Talk@Ease app prototípusa.

Ezt követően a Hiventures második körös, 40 millió forint értékű pénzügyi segítségével 2022 második negyedévében az app kiléphetett a nagyközönség elé. Az elmúlt egy évben az applikációt már több mint 22 ezren töltötték le, egyéni felhasználók és céges ügyfelek is. Előbbiek 50-50 százalékban magyarok és külföldiek, céges ügyfeleik egyelőre csak Magyarországon vannak. Ezen a területen a külpiacra is lépne a cég, amelyhez azonban újabb tőkebevonásra lenne szükségük.

A technológia viszonylag könnyen adaptálható más idegen nyelvekre. Ezért kampányt indítottak, hogy közösségi finanszírozás segítségével megvalósulhasson a német beszédkészség-fejlesztő alkalmazás.

A kampány során az érdeklődők kedvezményes áron elővásárolhatják az előfizetést, így hozzájárulva a német verzió elkészítéséhez és az app továbbfejlesztéséhez. A kezdeményezéssel a cég már összegyűjtötte a fejlesztéshez szükséges összeg 60 százalékát, 633 ezer forintot, ezért bizakodóak, hogy a német tananyag is elkészülhet.

Az applikációt a tervek szerint spanyol nyelvre is elkészítik, ugyanis előzetes piackutatásuk alapján a német után erre lenne a legnagyobb igény.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Digital Language Solutions Kft. tavaly, működése első teljes évében 157 ezer forint nettó árbevételre tett szert, adózás után pedig 11,5 millió forint veszteséggel zárt. Ez utóbbit a fejlesztéshez szükséges kiadásokkal magyarázták.