Csökkent Kamala Harris előnye, Trump előretört a friss felmérések szerint
HírekA két jelölt fej-fej mellett áll a billegő államokban, ahol Donald Trump ledolgozta a hátrányát.
Három héttel az amerikai elnökválasztás előtt Kamala Harris demokrata párti jelölt előnye csökkent, jelenleg 48,5 százalékon áll a biztos szavazók körében, Donald Trump 46,1 százalékos támogatottsággal rendelkezik.Az amerikai szavazási rendszer szerint a billegő államok kulcsfontosságúak, ezekben nagyon szoros a verseny, szinte mindenhol fej-fej mellett áll a két jelölt.
A billegő államokban a verseny kiélezett, október 17-én a következő volt az állás:
Wisconsin és Pennsylvania államokban egyenlő a két jelölt támogatottsága. A republikánusok állnak jobban Észak-Karolinában egy százalékponttal, Georgia és Arizona államokban pedig 2 százalékponttal.Michigan államban és Nevadában a demokraták előnye mindössze egy százalékpont.
Az elektori szavazatok megoszlása (A billegő államok színezve az alapján, hogy jelenleg - október 3- ki vezet a New York Times felmérése szerint. A piros Trump, a kék Harrisét előnyét jelzi)
- a bevándorlás,
- a gazdasági helyzet: az infláció, gazdasági élénkítő csomagok,
- az adó- és szociálpolitika,
- a nemzetközi háborús veszélyek, illetve
- a kínai-amerikai kapcsolatok, technológiai kihívások.
A két jelölt programjáról ebben és ebben a cikkekben írtunk, Kamala Harris férjének portréja itt olvasható.
Harris szerint pártállástól függetlenül helye van a választási kampányában annak, aki egyetért azzal, hogy Donald Trump veszélyt jelent az amerikai demokratikus értékekre és az alkotmányra.
Az alelnök arra szólította fel a republikánus szavazókat, hogy az országot helyezzék előtérbe a voksoláskor - írja az MTI.
A kampányeseménynek helyet adó Pennsylvania állam az elnökválasztás szempontjából meghatározó lehet, ezért mind a demokrata, mind a republikánus elnök- és alelnökjelöltek gyakran tartanak ott kampányeseményt.
A Philadelphiától nem messze fekvő Bucks megyében tartott választási rendezvényen Kamala Harris arra emlékeztetett, hogy Donald Trump négy évvel ezelőtt nem fogadta el a választási vereséget, ezért híveit a Capitoliumba szólította, ahol azok erőszakosan léptek fel.
A Bucks megyei gyűlésen Kamala Harrishez több mint 100 republikánus csatlakozott, köztük Adam Kinzinger volt kongresszusi képviselő, a Capitolium elleni támadást vizsgáló bizottság tagja.
Kamala Harris szerdán interjút adott a republikánusokhoz közel álló Fox News hírtelevíziónak, ahol korábban még soha nem nyilatkozott. Az előre felvett interjút a csatorna ígérete szerint vágás nélkül, teljes terjedelmében sugározták.
Az interjú során a bevándorlás, a határellenőrzés, és Joe Biden politikai örökségének folytatása is szóba került. Harris szerint ha megválasztják, nem Biden elnöksége folytatódik.